اخبار سازمان

اولین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری سال 98

شناسایی 43 پروژه قابل واگذاری به بخش خصوصی در گیلان   [ +79 | -62 ]

شناسایی 43 پروژه قابل واگذاری به بخش خصوصی در گیلان

صبح روز یکشنبه 19 آبان ماه، اولین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان گیلان به ریاست استاندار، دبیری رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و با حضور مدیران دستگاه های اجرایی عضودر سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد.


به گزارش  واحد روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، کیوان محمدی در اولین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان گیلان که به ریاست استاندار برگزار شد، با بیان اینکه در خرداد ماه امسال آئین نامه اجرایی جدید شورای برنامه‌ریزی و توسعه استانها تصویب و براساس آن کارگروه‌های ذیل شورا 4گروه می باشد گفت: یکی از این کارگروه‌ها، کارگروه اقتصادی، سرمایه‌گذاری و اشتغال است.

دبیرکارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان گیلان با بیان اینکه در این جلسه بررسی گروه‌های کاری ذیل کارگروه و همچنین پروژه‌های قابل ‌واگذاری به بخش خصوصی در سال 99 تا سال 1400 مورد بحث قرار می گیرد، گفت: در این حوزه 43 پروژه بر مبنای نظر سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان احصاء شده است که مدیران مربوطه در مورد آن اظهارنظر کرده و موافقت یا مخالفت خود را در این خصوص اعلام می‌کنند.

محمدی افزود: دو دستورکارگردشگری نیز به درخواست اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مورد بحث و تبادل‌نظر در این جلسه مورد بحث قرار خواهد گرفت.

در ادامه سرکار خانم کاوسی توضیحاتی را در خصوص گروه‌های کاری ذیل شورا ارائه کردند.

در پایان، ارسلان زارع استاندار گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه موضوع اشتغال یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که همواره درکانون توجه و چاره ‌اندیشی مسئولان قرار دارد اظهار داشت: اسناد بالادستی کشور تکلیف کرده است که نرخ بیکاری باید تا پایان برنامه ششم کاهش پیدا کند.

وی با تصریح بر اینکه بر اساس آخرین آماراعلام شده برای استان گیلان بیکاری در تابستان سال 98 معادل 9.6 درصد است گفت: تابستان گذشته نسبت به تابستان قبل‌کاهش نرخ بیکاری را شاهد بوده‌ایم و سهم اشتغال ما افزایش پیداکرده است که این نتیجه تسهیل درکارها است.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه بسیاری از افراد جویای کار  در استان گیلان فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و تحصیل‌کرده‌ها هستند تأکید کرد: متقاضیان خانم جویای کار در گیلان با توجه به اینکه ‌سهم خوبی در تحصیلات دانشگاهی داشته‌اند، از میانگین کشوری بیشتر است حل این مشکل تلاش و کار ما را می‌طلبد.

نماینده عالی دولت در گیلان بابیان اینکه گیلان در بخش سرمایه‌گذاری جزو استان‌های پیشرو است افزود: بااین‌وجود لازم است تا با رعایت قوانین و مقررات و صدور مجوزهای لازم، زمینه تسهیل امور برای سرمایه‌گذاری مهیا شود.

وی بابیان اینکه برای توسعه اشتغال باید به سمت تقویت کارآفرینی و حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی گام برداریم، گفت: حمایت هر چه بیشتر از کارآفرینان بخش خصوصی بهترین و مؤثرترین راه برای رسیدن به توسعه پایدار است.

زارع خاطرنشان کرد: دولت و بخش خصوصی هرکدام به‌تنهایی و جداگانه قادر به حل مشکلات خود نیستند، بلکه باید در کنار هم و در سایه تعامل‌ها نسبت به رفع مشکلات اقدام کنند.

وی با اشاره به حدود ۲۰۰ طرح نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد در گیلان که حجم سرمایه‌گذاری بالایی دارند، گفت: اجرای این طرح‌ها بیش از سه هزار فرصت شغلی ایجاد می‌کند و از همین رو باید از سوی دستگاه‌های مرتبط برای رفع موانع این واحدها و ارائه راهکارهای عملی چاره‌اندیشی شود.

وی گفت: باید تلاش شود تا اشتغال استان به اشتغالی دائم، پایدار و تمام‌وقت تبدیل شود.

زارع با اشاره به محدودیت‌های قانونی در برخی از بخش‌ها، یادآور شد: محدودیت‌ها به معنای ممنوعیت نیست، به همین سبب باید در جهت توسعه فضای کسب‌ وکار و کاهش چالش‌های حوزه سرمایه‌گذاری، با تمکین از قانون در اجرای سیاست‌ها و اجرای فعالیت‌های توسعه محور با انعطاف بیشتری گام برداریم و راهکارهای عملیاتی ارائه دهیم.

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم آشنایی کامل مدیران با قوانین و مقررات در بخش‌های مرتبط و بیان اینکه روند طولانی استعلام‌ها و نامه‌نگاری‌های اداری، موجب دلسردی سرمایه‌گذار و ناامیدی از اجرای طرح می شود، گفت: تأمین امنیت سرمایه‌گذاری تلاشی، مؤثر در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی به‌عنوان رهنمود مقام معظم رهبری است.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل