اخبار سازمان

معاون رییس جمهور مطرح کرد:

آمادگی رئیس جمهور برای حضور در همه جلسات ستادمقابله با کرونا / پرداخت 200 میلیارد تومان به گیلان برای مقابله با ویروس کرونا   [ +21 | -18 ]

آمادگی رئیس جمهور برای حضور در همه جلسات ستادمقابله با کرونا / پرداخت 200 میلیارد تومان به گیلان برای مقابله با ویروس کرونا

شامگاه پنج شنبه 22 اسفند ماه، جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا با حضور معاون محترم رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، استاندار، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، مدیران استانی و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در سالن غدیر استانداری برگزار شد.


به گزارش واحد روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، دکتر محمدباقر نوبخت  معاون رییس جمهور شامگاه امروز(پنجشنبه) در جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونای گیلان  با بیان اینکه کل مبلغی که نیاز هست تا بیمارستان لنگرود تکمیل شود  به  استان پرداخت شده است اظهار داشت: انتظار دارم که مسئولین استان پیگیری کنند تا انشاا... بیمارستان لنگرود هرچه سریع تر به بهره برداری برسد .

وی با بیان اینکه موضوعی دیگری که در بخش سلامت مطرح است، به تعویق افتادن پرداخت کارانه کادر درمانی است، گفت: از دکتر سالاری رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خواستم تا پرداخت این معوقات را در اولویت قرار دهد.

پرداخت 200 میلیارد تومان به گیلان برای مقابله با ویروس کرونا

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اختصاص 200 میلیارد تومان به بخش بهداشت و درمان استان گیلان برای مقابله با کرونا، افزود: از این 200 میلیارد تومان، 40 میلیارد تومان به موضوع پرداخت کارانه معوق اختصاص داشته و 160 میلیارد تومان از این اعتبار باید برای تجهیز بیمارستان ها و تهیه ملزومات کادر زحمت کش و قهرمان درمانی هزینه شود.

وی پرداخت 200 میلیارد تومان به ستاد مقابله با ویروس کرونای کشور به جهت پرداخت پاداش به پرسنل درگیر با این ویروس را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: این کمترین کاری است که برای کادر درمانی کشور می توانیم انجام دهیم و به زودی سهم استان گیلان نیز از این مبلغ پرداخت خواهد شد.

 

معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه هرگونه کمبود در حوزه بهداشت را سریعاً اطلاع رسانی کنید تا بتوانیم نیازها را برطرف کنیم، گفت: باید کادر درمانی با انگیزه داشته باشیم و از زحمات آنان قدردانی کنیم.

 

تعطیلی مدارس و دانشگاه ها درصورت نیاز تمدید می شود

دکتر نوبخت با بیان اینکه یکی از خواسته ها از دولت این بود که مدارس و دانشگاه ها تعطیل شود، اظهار داشت: مدارس و دانشگاه ها تا ۱۵ فروردین تعطیل شد اما اگر بنا به هر دلیلی در استانی یا در سطح ملی نیاز باشد که این امر ادامه پیدا کند، به شرطی که آموزش در فضای مجازی برای دانشجویان و دانش آموزان به نحو طبیعی صورت بگیرد، می تواند تعطیلات ادامه داشته باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر می توانیم پایان سال تحصیلی را به تیر یا مرداد منتقل کنیم، زیرا امسال حادثه بزرگ بی نظیر جهانی رخ داده و باید برخی از قوانین و مقررات را  در صورت نیاز تغییر دهیم و از این جهت در خصوص مدارس و دانشگاه‌ها نگرانی وجود ندارد.

 

معاون رییس جمهور درخصوص وضعیت کاری ادارات دولتی در این مدت با بیان اینکه سیاست دولت این است که نمی شود کل کشور را تعطیل کنیم، افزود: به استان ها اجازه داده شده تا حضور کارمندان در ادارات را به حداقل رسانده و علاوه بر موافقت با مرخصی ها، کارها به صورت دورکاری انجام شود.

دکتر نوبخت با تاکید بر اینکه نمی توانیم کشور را به ناگهان فلج کنیم، خاطرنشان کرد: از سوی دیگر نمی توانیم واحدهای تولیدی را تعطیل کنیم. اگر واحدهای تولیدی تعطیل شود کالا به اندازه کافی در کشور وجود نخواهد داشت و دچار مشکل خواهیم شد.

وی افزود: به عنوان رییس سازمان برنامه و بودجه  عرض می‌کنم که استان ها این اختیار را دارند کارکنان و ادارات را به حداقل نفرات کاهش دهند و هیچ مشکلی در این مورد وجود ندارد.

 

دکتر نوبخت در ادامه با اشاره به اینکه شخص رییس جمهور از روز اول پیگیر کارها در خصوص مقابله با کرونا بودند، تاکید کرد: رییس‌جمهور باید کسی را که تخصص این مسئله را دارد مسئول این کار می‌کرد که آن فرد وزیر بهداشت و درمان است ؛از همین رو ایشان همه اختیاراتشان را به وزیر بهداشت تفویض کرند.

معاون رییس جمهور با بیان اینکه  جلسه مقابله با ویروس کرونا حداقل هفته ای یکبار به ریاست دکتر روحانی برگزار می شود، تصریح کرد: ایشان اعلام کردند اگر هر روز هم لازم باشد خودشان آمادگی شرکت در جلسه را دارند.

 وی افزود: همچنین اختیارات رئیس جمهور در شورای عالی امنیت ملی برای وزیر بهداشت و ستاد مقابله با کرونای کشور در نظر گرفته شد اما اینگونه نیست که همه کار را روی دوش آقای دکتر نمکی بگذاریم. به عنوان مثال مقرر شد بحث تولید و توزیع ملزومات بهداشتی به  وزارت صنعت، معدن و تجارت واگذار شود.

معاون رییس جمهور در خصوص کنترل ورودی شهرها و استان ها و مسائل مطرح شده پیرامون انسداد کامل راه های ورودی استان، اظهار داشت: مسائل و مشکلاتی پیرامون این ایده مطرح شد که قابل حل نبودند، فعلاً این تصمیم اتخاذ نمی شود اما سیاست کنترل ورودی ها و خروجی های شهرها ادامه پیدا خواهد کرد و باید مردم را متقاعد کنیم در خانه های خود حضور داشته باشند.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل