اخبار سازمان

دکتر نوبخت خبر داد:

پرداخت بسته های حمایتی ویژه شیوع کرونا به اقشار کم درآمد /حقوق کارمندان به صورت کامل پرداخت می شود   [ +18 | -15 ]

پرداخت بسته های حمایتی ویژه شیوع کرونا به اقشار کم درآمد /حقوق کارمندان به صورت کامل پرداخت می شود

شامگاه پنج شنبه 22 اسفند ماه، جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا با حضور معاون محترم رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، استاندار، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، مدیران استانی و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در سالن غدیر استانداری برگزار شد.


به گزارش واحد روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، دکتر محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور شامگاه امروز(پنجشنبه) در سفر به استان گیلان با اشاره به از دست رفتن درآمد برخی از خانواده ها پس از شیوع ویروس کرونا و تاکید بر لزوم توجه به معیشت مردم ، اظهار داشت: حقوق کارمندان به صورت کامل پرداخت می شود اما برخی از اقشار کم درآمد مانند دست فروشان،کارگران فصلی و... هیچ درآمد ثابتی به عنوان حقوق ندارند و باید به آنها توجه شود.

وی افزود: جمعی بالغ بر 7 میلیون نفر شناسایی شده اند که علاوه بر یارانه نقدی و یارانه معیشتی، دو بسته حمایت معیشتی ویژه به آنان پرداخت خواهد شد.

 

نوبخت از دستور رئیس جمهور برای پرداخت بسته حمایت معیشتی ویژه ای به عنوان بسته غذایی  به 3 میلیون نفر از افراد جامعه که هیچگونه درآمد ثابتی ندارند، از 200 تا 600 هزار تومان در هرماه خبر داد و گفت: مبنای این پرداخت بر اساس تعداد افراد خانوار خواهد بود و اولین مرحله آن هفته آینده پرداخت خواهد شد.

معاون رئیس جمهور گفت: همچنین برای چهار میلیون نفر از افراد دیگر جامعه تسهیلات 1 تا 2 میلیون تومانی به صورت  قرض الحسنه با کارمزد 4درصد در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: بانک ها کارمزد این وام را 12 درصد اعلام کردند که 8 درصد آن را سازمان برنامه و بودجه تقبل خواهد کرد این تسهیلات بدون ضامن و با اقساط 30 ماهه و تنفس 3 ماهه، پرداخت خواهد شد.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل