اخبار سازمان

معاون رئیس جمهور در بازدید از پروژه راه آهن رشت-انزلی مطرح کرد:

تخصیص بیش از ۳۱ هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان برای طرح های عمرانی/هیچ کاری را در سراسر ایران به خاطر مسئله بودجه متوقف نکرده ایم   [ +12 | -16 ]

تخصیص بیش از ۳۱ هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان برای طرح های عمرانی/هیچ کاری را در سراسر ایران به خاطر مسئله بودجه متوقف نکرده ایم

معاون رئیس جمهور با تصریح بر اینکه کشور یکی از شدیدترین و پرمضیقه ترین دوران مالی خودش را تجربه می کند،گفت:  هیچ کاری را در سراسر ایران به خاطر مسئله بودجه متوقف نکرده ایم، و امروز تخصیص ۳۱ هزار و ۲۲۰ هزار میلیارد تومانی  طرح های عمرانی به خزانه ابلاغ شد.


به گزارش واحد روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان،دکتر محمدباقر نوبخت،رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و معاون رئیس جمهور  غروب روز چهارشنبه (7 خرداد ) در حاشیه بازدید از پروژه راه آهن رشت-انزلی و در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه این خط ریلی خلیج فارس و دریا عمان را به دریای خزر وصل می‌کند که تنها ۳۰ کیلومتر از اجرای این طرح باقی مانده است،اظهار داشت: بر اساس برنامه زمان بندی امیدواریم تا پایان سال جاری شاهد اتصال دریای عمان به دریای خزر باشیم.

وی با اشاره به بازدید از قطعه 6 و 7 پروژه مذکور خاطرنشان کرد:بحمدالله برنامه فعالیت ها به خوبی پیش می رود و من امیدوارم این پروژه نیز مانند سایر طرح هایی که در نظر داریم تا پایان سال 99 به بهره برداری برسانیم، تکمیل شود.

کشور یکی از شدیدترین و پرمضیقه ترین دوران مالی خودش را تجربه می کند

معاون رئیس جمهور با تصریح بر اینکه کشور یکی از شدیدترین و پرمضیقه ترین دوران مالی خودش را تجربه می کند،افزود: هنر دولتمردان این است که در سخت‌ترین شرایط با اولویت بندی و تخصیص بهینه به گونه‌ای عمل کنیم که در بخش جاری هر چه می‌توانیم صرفه جویی کرده، اما نسبت به پرداخت‌های پرسنلی واقعیت‌ها را در نظر بگیریم.

وی با اشاره به عدم افزایش سقف بودجه دولت طی سال گذشته و امسال،گفت: طرح های عمرانی نیمه کاره فراوانی داریم و لذا با اولویت بندی به طرح های قابل بهره برداری در سال ۹۹ و طرح های مهم، اعتبارات لازم را تخصیص خواهیم داد تا مردم از رفاه  لازم برخوردار شوند.

نوبخت تصریح کرد:در سنوات گذشته بخشی از اعتبارات عمرانی به صورت اسناد خزانه و اوراق مالی در اختیار پیمانکاران قرار می‌گرفت، اما امسال دولت این اسناد و اوراق را در بورس و بازار سرمایه به ریال تبدیل و پرداخت‌های به صورت ریالی به پیمانکاران انجام می‌شود.

تخصیص بیش از ۳۱ هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان برای طرح های عمرانی

معاون رئیس جمهور گفت: در طول تاریخ بودجه ریزی (تا آنجایی که حداقل حدود ۳۰ سال گذشته  اینجانب در کمسیون های بودجه مجلس و بعد از آن هم در دولت نقش داشتم) هیچ گاه ۷ خرداد شما به خاطر ندارید که ما بیش از ۳۱ هزار ۲۲۰ میلیارد تومان تخصیص طرح های عمرانی داده باشیم.

وی با بیان اینکه پیش  از اینکه تهران را ترک کنم تخصیص ۳۱ هزار و ۲۲۰ هزار میلیارد تومانی را به خزانه ابلاغ کردم و هر هفته به یک استان سفر خواهم کرد، گفت:دیروز من در استان سیستان و بلوچستان بودم که در آنجا ۷۳۰ کیلومتر خط ریلی را از چابهار به زاهدان در حال احداث است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به پروژه های ریلی در سراسر کشور و تاکید بر اینکه تخصیص اعتبار به این پروژه ها طبق برنامه صورت می گیرد، گفت:از مردم ایران دعوت می کنیم که نظاره‌گر خدمات فرزندانشان در قوه مجریه باشند و بتوانند از این محصول خدمات به نحو شایسته بهره مند و برخوردار باشند.

هیچ کاری را در سراسر ایران به خاطر مسئله بودجه متوقف نکرده ایم

نوبخت با بیان اینکه خوشبختانه ما از نظر پرداخت اعتبارات نه تنها عقب نیستیم، بلکه جلوتر از برنامه اقدام کرده ایم،افزود: هیچ کاری را در سراسر ایران به خاطر مسئله بودجه متوقف نکرده ایم و همه پروژه ها طبق برنامه زمانبندی پیش می رود.


 تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل