اخبار سازمان

در نشست رییس، معاونین و مدیران سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با مجمع نمایندگان استان عنوان شد:

تعامل مجمع نمایندگان با سازمان مدیریت و برنامه ریزی، زمینه ساز توسعه استان   [ +93 | -92 ]

تعامل مجمع نمایندگان با سازمان مدیریت و برنامه ریزی، زمینه ساز توسعه استان

اولین نشست رییس، معاونین و مدیران سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با مجمع نمایندگان استان (نمایندگان گیلان در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی) صبح روز شنبه 24 خرداد ماه در محل دبیرخانه مجمع برگزار شد.


به گزارش واحد روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان کیوان محمدی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان در این جلسه ضمن تبریک به نمایندگان جدید به مناسبت انتخاب و جلب اعتماد مردم در راستای خدمت به کشور خواستار ارتباط بیشتر مجمع نمایندگان با سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان شد.

 وی گفت: این مجمع باید دو نفر از نمایندگان را به عنوان عضو ناظر معرفی کند تا در جلسات شورای برنامه ریزی و توسعه از طرف مجمع نمایندگان حضور یابند. البته تا قبل از این آقایان جعفرزاده و کوچکی نژاد از سوی مجمع معرفی شده بودند که جا دارد از آن ها تشکر کنم.

محمدی  با بیان اینکه گزارشی در هشت محور همراه با سی دی حاوی مسایل مرتبط از جمله آمایش ، برنامه ششم، مسایل جمعیتی و ... به مجمع نمایندگان ارایه شده است، افزود: نمایندگان در شهرستان ها نیز عضو کمیته برنامه ریزی شهرستان بوده و با دبیر کمیته برنامه ریزی در ارتباط هستند و ارتباط کاری آن ها در مورد پروژه ها، نظارت و اولویت بندی است که از طریق آن کمیته ها به استان انتقال می یابد. شورا نیز متشکل از چهار کارگروه است. اما به ما اجازه داده شده چنانچه نیاز باشد بتوانیم گروه های کاری بیشتری داشته باشیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با اشاره به اینکه شورای برنامه ریزی استان بالاترین نهاد تصمیم گیری و نظارت در خصوص توسعه و برنامه ریزی در استان است ادامه داد: حضور فعال نمایندگان و انتقال تجارب و دیدگاهشان می تواند به شورای برنامه ریزی و توسعه خیلی کمک کند و سازمان هر سال کتابچه ای با عنوان «ظرفیت ها و اهم تبصره قانون بودجه سالیانه کل کشور» تهیه می کند که ظرفیت های ملی در قالب جداول مختلف در آن مشخص شده و به نمایندگان و دستگاه های اجرایی داده می شود. همچنین سند توسعه 16 شهرستان استان نیز در حال تدوین است و هر چه نمایندگان بر مبنای سند آمایش نقش فعالتری داشته باشند در روند کارها تسریع شده و اقدامات موثرتری انجام خواهد شد.

وی در بخشی دیگر از صحبت های خود با تاکید بر اینکه چون گیلان یک استان کشاورزی است لزوم تقویت صندوق های کشاورزی استان ضروری است، البته خوشبختانه توانستیم رتبه صندوق کشاورزی گیلان را در کشور ارتقاء دهیم ولی با توجه به اینکه استان کشاورزی هستیم باید در این زمینه بیشتر کار کنیم.

محمدی با تاکید ویژه بر همکاری و هماهنگی مجمع نمایندگان با این سازمان اضافه کرد: اگر بین نمایندگان، مرکز قدرت در استانداری و ما به عنوان توزیع کننده اعتبارات اتحاد و هماهنگی بیشتری باشد مطمئن باشید هر دولتی بیایید سهم استان محفوظ می ماند. ما 21 کار مطالعاتی روی پروژه های سازمان ها و دستگاه های اجرایی انجام دادیم و عملکرد آن ها را با توجه به بودجه و امکاناتی که داشتند بررسی کردیم و این اطلاعات برای برنامه ریزی و بررسی ظرفیت های موجود بسیار با ارزش هستند و نمایندگان محترم استان می توانند برای برنامه ریزی در صورت نیاز اطلاعات را بطور خاص تر و تخصصی تر مورد استفاده قرار دهند.

وی ادامه داد: این اولین جلسه ای است که به این صورت برگزار شد؛ یعنی نمایندگان ما را دعوت کردند که بیاییم خدمت شان و مسایل استان را مطرح کنیم. امیدوارم این جلسه به صورت ویژه و تخصصی پیگیری بشود و شما می توانید از آمار و تحلیل ها و مشاوران ما استفاده کنید. بنابراین هر موقع نیاز داشته باشید می توانید روی همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان حساب کنید.

گفتنی است در این نشست که با حضور نمایندگان بندرانزلی، رشت، رودبار، لاهیجان و سیاهکل، صومعه سرا و لنگرود برگزار شد، معاون آمار و اطلاعات، معاون توسعه مدیریت سرمایه انسانی، سرپرست معاونت هماهنگی برنامه و بودجه، ، مدیر نظام فنی و اجرایی، رییس گروه تلفیق بودجه و رییس دبیرخانه شورای برنامه ریزی و توسعه استان نیز حضور داشتند و گزارشی از حوزه های مربوطه ارایه کردند.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل