اخبار سازمان

دکتر نوبخت در بازدید از پروژه موزه دفاع مقدس گیلان:

فرهنگ ایثار را باید به بهترین نحو به نسل های بعد انتقال دهیم   [ +3 | -2 ]

 فرهنگ ایثار را باید به بهترین نحو به نسل های بعد انتقال دهیم

صبح روز پنجشنبه (20 شهریور ) دکتر محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در جریان دومین روز از سفر خود به استان گیلان  با بیان اینکه گاه فرهنگ ایثار در دفاع از خانه و گاهی در دفاع از آرمان و ایمان است، ساخت باغ موزه دفاع مقدس را یکی از راه های انتقال این فرهنگ به نسل جدید برشمرد.


به گزارش واحد روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور صبح امروز(پنجشنبه بیستم شهریور 1399) هنگام بازدید از احداث باغ موزه دفاع مقدس گیلان گفت: ساخت راه آهن و پروژه های بزرگ دیگر در راستای رفاه مردم عزیز بسیار مهم هستند اما بدون فرهنگ ، ایثار، حمیت و از خود گذشتگی نمی توان زندگی کرد. حتی طی سالیان طولانی انسان ها بدون راه آهن، بدون خانه، بدون بسیاری از امکانات امروزی زندگی کردند ولی با حمیت و رشادت از جامعه خودشان محافظت کردند، بنابراین فرهنگ ایثار را باید به بهترین نحو به نسل های بعد انتقال داد.

وی با بیان اینکه گاه فرهنگ ایثار در دفاع از خانه و گاهی در دفاع از آرمان و ایمان است افزود: ساخت باغ موزه یکی از راه های انتقال این فرهنگ به نسل جدید است.

دکتر نوبخت  با یادآوری این موضوع که وقتی مسولیت سازمانی که راهبری توسعه در کشور را دارد پذیرفته است به مسولیت سنگین و مهم خود در راستای توسعه متوازن در همه جای کشور واقف بوده، گفت: طی این مدت به استان ها و شهرهای زیادی سفر کرده ام چون یکی از مسولیت های من بازدید میدانی و گزارش گیری از پروژه ها بوده است و امیدوارم در پیشگاه خداوند و عزیزانی که علاقمند به سرافرازی این ملت و کشور هستند بتوانم خدمات رسانی بیشتری انجام دهم، هرچند که پیش مردم شرمنده هستم.

وی با تاکید بر اینکه هرچه داریم از شهدا است با اختصاص ۲۵ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل و بهره برداری از فاز نخست موزه دفاع مقدس گیلان موافقت و ابراز امیدواری کرد تا در سالروز ولادت امام زمان (عج) فاز اول این موزه بهره برداری شود.

(گفتنی است در این بازدید که با حضور استاندار، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان و جمعی از مدیران برگزار شد حسین مصطفی پور، مدیر کل حفظ آثار و دفاع مقدس استان در خصوص چگونگی و مشخصات پروژه موزه دفاع مقدس گیلان توضیحاتی ارایه کرد.)

 تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل