اخبار سازمان

دکتر نوبخت در بازدید از پروژه راه آهن رشت-کاسپین مطرح کرد:

اتصال دریای خزر به خلیج فارس از طریق بندر کاسپین   [ +14 | -5 ]

اتصال دریای خزر به خلیج فارس از طریق بندر کاسپین

ظهر روز پنجشنبه(23 بهمن ماه)، دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از قطعات 6 و 7 راه آهن قزوین-رشت-انزلی بازدید کرد.


به گزارش واحد روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان، دکتر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در جریان بازدید از قطعات شش و هفت پروژه راه آهن رشت به کاسپین در منطقه آزاد انزلی، گفت: اتمام راه آهن رشت به کاسپین به عنوان یک پروژه ملی بسیار مهم و با ارزش است که می تواند دریای خزر را به خلیج فارس متصل کند. خوشبختانه در حال حاضر این پروژه بزرگ در دو قطعه شش و هفت در حال تکمیل است. براساس بازدید امروز از این پروژه قطعه شش تقریباً به مرحله نهایی رسیده که حتی بخشی از آن ریل‌گذاری شده است و در قطعه هفت نیز که به بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی متصل می شود عملیات اجرایی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا انشاا... در بهار سال 1400 و قبل از اتمام دوره خدمت دولت دوازدهم این افتخار نصیبمان شود که بتوانیم این پروژه را بطور کامل افتتاح کنیم، گفت: با تکمیل این مسیر در واقع می توانیم دریای خزر را از طریق بندر کاسپین در منطقه آزاد انزلی به خلیج فارس متصل کنیم و طبیعتا این اتصال باعث سهولت در حمل کالا و مسافر شده و تحولات اقتصادی زیادی را برای استان و کشور به همراه خواهد داشت.

**************

لازم به ذکر است به گفته پیمانکاران پروژه فوق در این قسمت از راه آهن، یک پل به طول ۲۶۰ متر طراحی و عملیات ساخت آن آغاز شده و این پل باید از روی بزرگراه رشت انزلی عبور کند و با توجه به اهمیت این پروژه گروه های فنی و اجرایی با سرعت در حال تکمیل و اجرای این پل هستند.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل