اخبار سازمان

دکتر نوبخت در دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

پروژه راه آهن رشت_آستارا با مشارکت قرارگاه خاتم الانبیاء وارد مرحله جدیدی خواهد شد   [ +7 | -5 ]

 پروژه راه آهن رشت_آستارا با مشارکت قرارگاه خاتم الانبیاء وارد مرحله جدیدی خواهد شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در آیین تبادل قرارداد همکاری فی مابین دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء ، گفت: پروژه راه آهن رشت- آستارا با مشارکت قرارگاه خاتم الانبیاء وارد مرحله جدیدی خواهد شد.


به گزارش واحد روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان،دکتر محمدباقر نوبخت غروب پنجشنبه در آیین تبادل قرارداد همکاری فی مابین دانشگاه علوم پزشکی با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در رشت اظهار داشت: پیشرفت راه‌آهن رشت به بندر کاسپین مناسب بوده و در مراحل پایانی به سر می برد که طی ماه های آینده با توجه به تامین مسائل ایمنی و اطمینان از مسایل فنی آغاز به کار خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: همانطوری که راه آهن قزوین-رشت افتتاح شد، راه آهن رشت به کاسپین نیز با توجه به تمام مسایل فنی آماده و به بهره برداری می رسد. 

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به راه آهن رشت به آستارا اشاره کرد و گفت: این پروژه نیز با مشارکت قرارگاه خاتم الانبیاء وارد مرحله جدیدی خواهد شد.

نوبخت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به احداث سد مخزنی پلرود در گیلان توسط قرارگاه خاتم الانبیاء اظهار داشت: مناسب بود تا آبگیری پلرود انجام می گرفت، با اهتمام و دقت فنی بیشتر این کار به اتمام برسد.

دکتر نوبخت با اشاره به قرارداد همکاری فی مابین دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قرارگاه خانم الانبیا برای احداث بیمارستان و مجتمع دانشگاهی علوم پزشکی گفت: بیمارستان پورسینا یکی از قدیمی ترین بیمارستان های رشت است لذا از قرارداد مذکور می تواند اثرات مثبت برای پروژه در پیشرفت و تکمیل داشته باشد.

 

افتتاح مرکز آموزشی درمانی جایگزین پورسینا طی 3 سال در رشت

 

سردار علیرضا فخاری، معاون هماهنگ کننده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) سپاه نیز در این نشست با اشاره به عزم سپاه در احداث و توسعه مراکز درمانی استان، اظهار کرد: قرارگاه خاتم‌الانبیا تلاش می‌کند مرکز آموزشی درمانی پورسینا را با ۸۵۰میلیارد تومان اعتبار طی یک دوره ۲.۵ تا سه‌ساله به پایان برساند.

وی اضافه کرد: اکنون سرانه تخت بیمارستانی در گیلان به ازای هر یک هزار نفر، یک و نیم تخت است که با اجرای این تبادل نامه به ۱.۸ ارتقا خواهد یافت.

افزوده شدن ۶۰۰ تخت بیمارستانی به مراکز درمانی گیلان

 

استاندار گیلان نیز در این نشست  با بیان اینکه در سال های اخیر در حوزه سلامت و بهداشت به ویژه پروژه های درمانی اقدامات شایسته ای انجام گرفته است، اظهار داشت: زیر ساخت های بهداشت و درمان گیلان طی سال های اخیر توسعه یافته و به استانداردهای قابل قبولی رسیده است.

ارسلان زارع افزود: اگر چه محدودیت های کرونایی تهدیدهایی در عرصه سلامت مردم بود اما اقدامات شایسته ای در حوزه بهداشت و درمان و سلامت مردم استان گیلان انجام گرفته است.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطر نشان کرد: در این فرصت ۶۰۰ تخت بیمارستانی به تخت های مراکز درمانی گیلان اضافه شده ضمن اینکه تجهیز تخت های ICU و سایر تجهیزات پزشکی شامل سی تی اسکن و ونتیلاتور را می توان از جمله دیگر امکانات توسعه ای در بخش بهداشت و درمان و سلامت مردم استان نام برد.  

وی با اشاره به قرارداد تبادل همکاری فی مابین دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء اظهار داشت: ارزش این قرار داد حدود ۸۰۰ میلیارد تومان است.

تقدیر از کمک های بی شائبه دکتر نوبخت به  بخش بهداشت و درمان گیلان

 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست با تقدیر از حمایت‌های بی‌شائبه دکتر محمدباقر نوبخت، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه اظهار کرد: رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کمک‌های فراوانی در جهت توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمان گیلان طی دو سال اخیر داشته است. 

وی با اشاره به فرسوده و مستهلک بودن فضاهای درمانی استان گفت: تعدادی از فضاهای درمانی استان ازجمله مراکز آموزشی درمانی رازی، پورسینا و شفا علاوه بر قدمت بالا از داشتن برخی از بخش‌های درمانی محروم هستند و موجب نارضایتی بیماران می‌شوند. 

ارسلان سالاری با اشاره به مشکلات فضای فیزیکی دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: پراکنده بودن دانشکده‌ها در سطح شهر رشت، استیجاری بودن برخی از آن‌ها نظیر دانشکده بهداشت و همچنین قدمت بالای برخی از آن‌ها نظیر دانشکده پرستاری مامایی تداوم ارائه خدمات آموزشی را با اختلال روبرو می‌کند. 

 

 

 

 تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل