اخبار سازمان

معاون رئیس جمهور در مراسم افتتاح زورخانه امام علی(ع) رشت:

توسعه با زیربنای فرهنگی شکل می گیرد/ورزش های پهلوانی پیوند ناگسستنی با هویت ملی ما دارد   [ +9 | -8 ]

 توسعه با زیربنای فرهنگی شکل می گیرد/ورزش های پهلوانی پیوند ناگسستنی با هویت ملی ما دارد

دکتر نوبخت در مراسم افتتاح سالن ورزش های باستانی امام علی(ع) رشت گفت: ورزش های بومی و سنتی به خصوص ورزش های پهلوانی پیوند ناگسستنی با هویت ملی ما دارد که همواره دولت نگاهی ویژه به این بخش داشته است.


به گزارش واحد روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان،محمد باقر نوبخت شامگاه پنجشنبه در مراسم افتتاح سالن بین المللی ورزش های باستانی امام علی (ع) رشت اظهار داشت:ورزش های بومی و سنتی به خصوص ورزش های پهلوانی پیوند ناگسستنی با هویت ملی ما دارد که همواره دولت نگاهی ویژه به این بخش داشته است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: ورزش های سنتی  در کنار مسئله سلامتی دارای ریشه فرهنگی بوده و کشورها بر مبنای توسعه رتبه بندی می شوند که توسعه از نظر ما با زیربنای فرهنگی شکل می گیرد و این مرکز نمادی از فرهنگ است .

وی با بیان اینکه اگر به دنبال توسعه هستیم و می خواهیم جوانان مان با توسعه ایران اسلامی پرورش یابند باید بسترهایش را فراهم کنیم، گفت: یکی از نمادها و بسترهای توسعه ایجاد زیربنای فرهنگی است.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ورزش های زورخانه ای آوردگاه مهمی فرهنگی بوده که سرمایه گذاری در این بخش سرمایه گذاری برای هویت و فرهنگ ملی است،خاطرنشان کرد: این آیین ،مراسم شکرگزاری برای احداث مکانی است که در آن به ورزش  باستانی و اخلاق منش پهلوانی پرداخته خواهد شد .

دکتر نوبخت افزود: افتتاحیه رسمی زورخانه امام علی (ع) رشت انشاءالله همزمان با عید سعید غدیر خم و با حضور وزیر ورزش و جوانان و مسوولین کشوری و استانی و با رعایت پروتکل های بهداشتی و مجوز ستاد مقابله با کرونا برگزار خواهد شد .

اقدامات دکتر نوبخت برای ورزش گیلان ماندگار خواهد بود

مریم بخشی مدیر کل ورزش و جوانان گیلان نیز در این مراسم با قدردانی از کمک های دکتر نوبخت به حوزه ورزش، اطهار داشت : زمانی که کلنگ احداث این زورخانه بر زمین زده شده بسیاری گمان می کردند که این پروژه به انتها نرسد و نیمه تمام بماند اما با حمایت های ویژه دکتر نوبخت توانستیم این پروژه را به اتمام برسانیم .

وی افزود : در ورزش گیلان به لطف دکتر نوبخت اقدامات خوبی صورت گرفت که سالها ماندگار خواهد شد و بنده همواره شاهد حمایت های ایشان از ورزش استان بوده ام.

بخشی تاکید کرد : این زورخانه حاصل یک تلاش جمعی از مسوولین استان و پیگیری های هیات باستانی گیلان بوده است.

وی اظهار داشت: این مجموعه در یک طبقه با اسکلت فلزی و شامل سالن اصلی با ظرفیت ۴۰۰ نفر  ، جایگاه تماشاگران ، سالن بدنسازی  و بخش اداری و مالی طی ۱۱ ماه با همکاری بنیاد مسکن استان در مجموعه ۶ هزار  نفری شهرستان رشت با رعایت استانداردهای بین المللی احداث شده است.

**

گفتنی است،عملیات اجرایی سالن بین المللی ورزش‌های باستانی و زورخانه‌ای امام علی (ع) رشت از سال ۹۸ در زمینی به مساحت یکهزار و۲۰۰ متر مربع و با زیربنای ۸۳۰ متر مربع با استفاده از الگوی معماری سنتی گیلان و ورزش باستانی آغاز شد.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل