اخبار سازمان

رييس جمهور:

وزارتخانه‌ها ظرفيت‌هاي همكاري با سازمان همكاري‌هاي شانگهاي را شناسايي و در مسير رشد اقتصادي فعال كنند / هيچ مانعي براي تقويت روابط اقتصادي با كشورهاي همسايه و منطقه وجود ندارد   [ +16 | -15 ]

وزارتخانه‌ها ظرفيت‌هاي همكاري با سازمان همكاري‌هاي شانگهاي را شناسايي و در مسير رشد اقتصادي فعال كنند / هيچ مانعي براي تقويت روابط اقتصادي با كشورهاي همسايه و منطقه وجود ندارد
رييس جمهور اولويت سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران را گسترش و ايجاد روابط همه جانبه با كشورهاي همسايه و منطقه دانست و اظهار داشت: امروز با توجه به ظرفيت بزرگي كه در قالب سازمان همكاري‌هاي شانگهاي ايجاد شده، همه وزارتخانه ها وظيفه دارند، ظرفيت‌هاي همكاري را شناسايي و در مسير رشد اقتصادي كشور به كار بگيرند. 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني، روابط عمومي و امور بين الملل سازمان برنامه و بودجه، آيت الله دكتر سيد ابراهيم رئيسي روز يكشنبه در جلسه هيأت دولت با اشاره به عضويت جمهوري اسلامي ايران در سازمان همكاري شانگهاي گفت: امروز نه تنها وزارت امور خارجه بلكه همه وزارتخانه‌ها مسووليت و مأموريت دارند كه از ظرفيت ايجاد شده، نهايت استفاده را در رونق و شكوفايي اقتصادي كشور بعمل بياورند.
رييس جمهور خاطر نشان كرد: امروز كشورهاي عضو شانگهاي نيز زمينه و بستر همكاري با جمهوري اسلامي ايران را از هر زمان ديگري مهياتر مي‌دانند و احساس مي كنند مي توانند همكاري‌هاي بهتر و بيشتري را با ايران رقم بزنند و در سخنان خود نيز بر تقويت و تعميق سطح همكاري با تهران تأكيد داشتند.
دكتر سيد ابراهيم رئيسي تسريع در فعال كردن بندر چابهار را مورد تأكيد قرار داد و اظهارداشت: بندر چابهار دروازه ارتباط با كشورهاي آسيايي و جهان است ، لذا شتاب در توسعه و بهره برداري آن، از اهميت زيادي برخوردار است.
رييس جمهور همچنين به رايزني‌هاي انجام شده براي تقويت همكاري هاي دوجانبه با تاجيكستان اشاره كرد و گفت: دو كشور ارتباط فرهنگي با ريشه و اعتقادي با يكديگر دارند و در اين سفر، دو طرف مصمم شديم تا فصل نويني از روابط دو جانبه بين دو كشور رقم بخورد.
دكتر رئيسي تصريح كرد: سياست خارجي دولت ، تقويت روابط با كشورهاي همسايه با اولويت ديپلماسي اقتصادي است و اين سياست را با قدرت پيگيري خواهيم كرد و هيچ مانعي براي تقويت روابط اقتصادي با كشورهاي همسايه و منطقه وجود ندارد.
رييس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود با قدرداني از تلاش‌ها و فداكاري دست اندركاران حوزه بهداشت و سلامت كشور گفت: امروز شتاب واكسيناسيون براي مردم اميدبخش شده است و در كنار آن دقت و انضباط واكسيناسيون اهميت زيادي دارد كه بايد مورد توجه قرار بگيرد.
دكتر رئيسي افزود: به لطف الهي با شتابي كه در روند واكسيناسيون آغاز شده سال تحصيلي ۱۴۰۰-۱۴۰۱ در زمان خود آغاز خواهد شد و همه دانش آموزان، دانشجويان و خانواده آنها اطمينان داشته باشند كه امر آموزش در كشور رونق خواهد گرفت و تعطيلي و تأخير در آن را خسارت به فرزندان خود مي‌دانيم.
رييس جمهور همچنين تداوم حركت به سمت رشد اقتصادي و كاهش تورم در كشور را مورد تأكيد قرار داد و گفت: گام‌هاي مثبتي در اين زمينه برداشته شده و اميدواريم اين روند با سرعت بيشتر همراه بوده و براي مردم ملموس باشد.
دكتر رئيسي خاطر نشان كرد : در تصميمات اقتصادي به دنبال آن هستيم كه اقدامات، همراه با مطالعه و كار كارشناسي باشد تا گام‌هاي اجرايي كه در حوزه اقتصادي برداشته مي شود تأثيرگذار و همراه با نتيجه روشن باشد.
رييس جمهور در ادامه به موضوع راهپيمايي اربعين حسيني اشاره كرده و گفت: همه مردم ايران عاشق اباعبدالله الحسين(ع) هستند اما شرايط كرونايي و صيانت از جان مردم اقتضائاتي دارد و بايد در چارچوب رعايت پروتكل‌هاي بهداشتي و انضباط عمل شود تا سلامت زائران دچار آسيب نشود ضمن اينكه در اين زمينه همكاري با دولت عراق نيز اهميت دارد.
دكتر رئيسي در ادامه با تبريك قهرماني تيم واليبال كشورمان در مسابقات آسيايي اظهار داشت: در مقابل افتخارآفريني ورزشكاران كشورمان وظيفه داريم كه ضمن حمايت از آنان، زمينه ورزش قهرماني را نيز در كشور تقويت كنيم.

منبع: پايگاه اطلاع رساني دولتتگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل