اخبار سازمان

به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد؛

مراسم تقدیر از رزمندگان و خانواده های ایثارگران سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان    [ +19 | -16 ]

مراسم تقدیر از رزمندگان و خانواده های ایثارگران سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان

به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضورشراره کاوسی، سرپرست سازمان، سرهنگ پاسدار حسن حبیبی، جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان در ستاد تخصصی بسیج اقشار و متخصصین سپاه، سرهنگ پاسدار رضا رنجبر، رئیس سازمان بسیج کارمندان سپاه قدس گیلان از رزمندگان و خانواده های ایثارگران سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان قدردانی شد.


به گزارش واحد روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان روز سه شنبه همزمان با هفتمین روز از هفته دفاع مقدس، طی مراسمی از همکاران ایثارگر سازمان مدیریت و برنامه ریزی در محل این سازمان تقدیر شد.

علی دمساز، فرمانده پایگاه شهید اسحاقی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان  در این مراسم با بیان تاریخچه ای در خصوص شکل گیری این پایگاه گفت: پایگاه شهید اسحاقی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان پس از احیاءاز سال 1396 فعالیت خود را آغاز کرد و با رویکرد فرهنگی-ورزشی فعالیت های زیادی تا قبل از شیوع کرونا انجام داد.

وی فعالیت در ورزش، برگزاری مسابقات فوتسال، تنیس روی میز، شطرنج، تیراندازی، آمادگی جسمانی و برگزاری همایش و نمایشگاه های مناسبتی مانند راویان دفاع مقدس را نمونه هایی از فعالیت این پایگاه ذکر کرد و افزود: با رایزنی و همکاری سرپرست محترم سازمان کتاب هایی را که در خصوص دفاع مقدس گردآوری کرده بودیم در غرفه ای تحت عنوان بخش دفاع مقدس امروز در کتابخانه سازمان راه اندازی می کنیم تا عموم علاقمندان بتوانند از این گنجینه با ارزش بهره مند شوند.

دمساز با اشاره به همکاری خوب و هم سوی واحد فرهنگی پایگاه شهید اسحاقی سازمان، شورای اقامه نماز، حراست و روابط عمومی سازمان گفت: در حال برگزاری مسابقات هفته دفاع مقدس نیز هستیم و در ادامه مسابقه بسیج تا فجر را نیز خواهیم داشت.

وی با یادآوری برگزاری مراسم ویژه اربعین در سازمان و انجام واکسیناسیون همکاران این سازمان، ادامه داد: در راستای کمک برای تهیه کپسول اکسیژن در درمان بیماری کرونا با همت همکاران سازمان، مبالغی جمع آوری شده که بزودی کپسول اکسیژن خریداری و از طرف این سازمان به بیمارستان رازی اهدا می شود.

***

سرهنگ پاسدار حسن حبیبی، جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان در ستاد تخصصی بسیج اقشار و متخصصین سپاه نیز با گرامیداشت یاد شهدای هشت سال دفاع مقدس، یاد و خاطره شهیدان انصاری و نورانی و 234 شهید کارمند استان را گرامیداشت و گفت: امنیت و آسایش امروز را مدیون تلاش ها و ایثارگری کسانی هستیم که در دوران دفاع مقدس از خودگذشتگی کردند.

وی با بررسی مولفه های موجود در زمان بروز جنگ تحمیلی، این مولفه ها را در سه سطح(1)فردی و ویژگی های رهبران و تصمیم گیران خارجی(2)وضعیت سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشور و (3)نقش نظام های بین المللی و قدرت های بزرگ در تصمیم گیری ها، مورد ارزیابی قرار داد و گفت: صدام حسین که آدم جاه طلبی بود خود را در آن زمان به عنوان رهبر جهان عرب معرفی می کرد و از ایران هم به سبب قرار داد الجزایر کینه به دل داشت.

وی با ترسیم موقعیت داخلی ایران و عراق در زمان جنگ تحمیلی به لحاظ سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ادامه داد: در آن زمان سپاه پاسداران تازه شکل گرفته بود و کشور آمادگی برای جنگ نداشت اما به رغم اینکه بسیاری از قدرت های بزرگ منطقه و ابرقدرت های دنیا از عراق پشتیبانی می کردند و حتی بلوک شرق و غرب که دشمن هم بودند در کنار هم قرار گرفتند، باز هم نتوانستند موفق شوند و به قول امام راحل طی این هشت سال دفاع مقدس، دنیا ایران را شناخت و دین برای اولین بار وارد سیاست شد.

وی با بیان اینکه متاسفانه امروزه دشمنان بحث ناکارآمدی دینی را القا می کنند، افزود: متاسفانه تعدادی با در نظر گرفتن نفع شخصی و جناحی، بعضی از مدیران نظام را مورد هجمه قرار می دهند و تلاش می کنند بین مردم و نظام شکاف بوجود آورند. حتی گمانه زنی هایی در خصوص میزان پایین مشارکت مردم در انتخابات مطرح می کردند ولی به شکر خدا مشارکت مردم در انتخابات خوب و در بعضی مناطق گیلان بیش از 70 تا 80 درصد بود.

وی با اشاره به بعضی از ظرفیت های کشور در نفت، گاز، منابع معدنی، ظرفیت های گردشگری و ... گفت: 25 درصد جمعیت جهان مسلمان بوده و 20 درصد مساحت کره زمین را در اختیار دارند. همچنین از 200 کشور دنیا، 37 کشور مسلمانند و 35 درصد مناطق استراتژیک دنیا از جمله تنگه هرمز، باب المندب، خاورمیانه و... از ظرفیت های جهان اسلام است.

وی گفت: ما در اوج جنگ، تحریم و بایکوت هم بودیم اما نقش الطاف الهی را نباید نادیده گرفت. اینکه استان گیلان با وجود دوری از مناطق جنگی، هشت هزار شهید تقدیم دفاع مقدس کرده است نشاندهنده تبیین نگاه امام مبنی بر مردمی کردن جنگ و حضور در نبرد حق علیه باطل بوده است.

وی اظهار امیدواری کرد در فضای فعلی و با روی کار آمدن دولت جدید و پیوستن به اتحادیه شانگهای، ظرفیت های کشور بیش از پیش شکوفا شود.

سرهنگ حبیبی  وجود 15 کشور حاشیه دریای خزر با داشتن جمعیتی حدود 550 میلیون نفر را بازار مناسبی برای کشور برشمرد و گفت: لازم است از این ظرفیت به نحو احسن استفاده شود.

وی ضمن با ارزش خواندن فرهنگ قدردانی و با اشاره به اینکه حدود 45 درصد جمعیت کشور جوان هستند، رمز موفقیت شهید قاسم سلیمانی را توجه به وعده الهی، شجاعت داشتن و مرعوب نشدن در برابر دشمنان خواند و تاکید کرد: ایشان از ظرفیت های کشور و منطقه به نفع نظام اسلامی به طور بهینه استفاده می کرد.

(لازم به ذکر است در پایان این نشست از رزمندگان و خانواده های ایثارگران سازمان تقدیر شد.)تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل