اخبار سازمان

برگزاری مراسم تجلیل از تلاشگران عرصه آمار و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان   [ +20 | -16 ]

برگزاری مراسم تجلیل از تلاشگران عرصه آمار و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان

پیش از ظهر روز شنبه (8 آبان) با حضور سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان از تلاشگران عرصه آمار و برنامه ریزی سازمان تجلیل شد.


به گزارش واحد روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان شراره کاوسی سرپرست سازمان ، ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های همکاران در حوزه آمار و برنامه ریزی، این مناسبت را به آن ها تبریک گفت و اظهار داشت: جمع آوری اطلاعات و داده ها کار حساس و دشواری است و در یک سال اخیر به خاطر شیوع بیماری کرونا نیز سختی کار چند برابر شد.

وی ادامه داد: در این شرایط سخت، کسب مقام برتر از سوی معاونت آمار و اطلاعات استان گیلان در کشور و مهمتر از آن حفظ این مقام بسیار ارزشمند بوده است. بنابراین انتخاب آقای طیفوری به عنوان معاون نمونه آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌های کشور در روز آمار امسال و همچنین کسب رتبه برتر در سال های اخیر از سوی این معاونت، نشان از تخصص و تعهد کاری معاون محترم آمار و همکاران ارجمند این بخش دارد که به همه این عزیزان خسته نباشید می گویم. همچنین از زحمات همکاران حوزه برنامه ریزی سازمان که یکی از گروه های موفق در سازمان برنامه و بودجه کشور هستند تشکر می کنم.

***

وحید طیفوری، معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان نیز در ابتدای این جلسه ضمن گرامیداشت روز آمار و قدردانی از زحمات تلاشگران این عرصه گفت: سال 1400 سال متفاوتی بود، چون بخاطر رعایت پروتکل های بهداشتی ناشی از گسترش ویروس کرونا دشواری های خاصی در اجرای طرح های آماری وجود داشت.

وی ادامه داد: خوشبختانه در همین شرایط سخت با همت همه همکاران توانستیم در بخش های مختلف از جمله جدول داده ستانده استان، حساب تولید شهرستان، آمارهای حساب های منطقه ای، سرشماری ثبتی مبنا، زیرساخت داده مکانی، پروژه های مطالعاتی و بسیاری از برنامه های مرتبط، وظایف محوله را به نحو احسن در زمان تعیین شده به انجام برسانیم.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با اشاره به تهیه و تدوین 122 گزارش بخش حساب های منطقه ای 1398 و بیش از یکصد گزارش مربوط به حساب تولید 1399 ، تهیه و تدوین 21 کتاب و گزارش یا نشریه تحلیلی آماری جهت ارایه تحلیل های آماری به مسئولان و انتشار مکتوب و الکترونیکی عمومی به کاربران در راستای فرهنگ سازی از سوی این معاونت، این اقدامات را نمونه هایی از فعالیت های این حوزه برشمرد و افزود: طی یک سال اخیر تهیه و تدوین آمار نامه و سالنامه آماری 1398- 1399 و انتشار دو شماره از فصلنامه  تخصصي  نقشه و اطلاعات مكاني گيلان را نیز به انجام رساندیم.

وی خاطر نشان کرد: با گروه کارشناسی کاربران نقشه و اطلاعات مکانی دستگاه های اجرایی جلساتی برگزار کردیم و با سازمان نقشه برداری کشور در خصوص اولین پروژه پایلوت کشوری همسان رقومی شهر رشت Rasht Digital Twin همکاری داشته و بهنگام رساني فايل جغرافيايي استان را نیز انجام دادیم. بعلاوه همکاری های موردی با سازمان نقشه برداری کشور در خصوص توسعه ایستگاه هایGNSS  داشتیم. همچنین انجام اقدامات و هماهنگی های لازم جهت راه اندازی زیر ساخت داده مکانی (SDI) و انجام هماهنگی های لازم در خصوص طرح و تصویب گروه کاری کاربران نقشه و اطلاعات مکانی در شورای برنامه ریزی و توسعه استان و برگزاری جلسه گروه کاری کاربران نقشه و اطلاعات مکانی از دیگر فعالیت های این بخش بوده است.

***

گفتنی است در پایان این جلسه از فعالان و دست اندکاران حوزه آمار و برنامه ریزی سازمان تجلیل شد.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل