مراسم روز مبارزه با استکبار جهانی در رشت   

به مناسبت یوم الله 13 آبان برگزار شد؛

صبح روز پنجشنبه 13 آبان ماه مصادف روز با تسخیر لانه جاسوسی، روز ملی استکبار ستیزی و روز دانش آموز، مردم رشت در هوای سرد و بارانی با تجمع در میدان شهدای ذهاب این شهر، خشم و انزجار خود را نسبت به استکبار جهانی به منصه ظهور گذاشتند.


به گزارش واحد روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان،“حمیدرضا مقدم فر” مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اجتماع مردم رشت سخنرانی کرد.

***

 

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ۱۳ آبان نماد روحیه عزت طلبی و غیرت ملی مردم ایران است، گفت: بی اعتمادی به آمریکا در خون و رگ ایرانیان وجود دارد و این خصومت تنها مربوط به سال ۵۸ نیست بلکه به قبلتر از آن یعنی نقش آمریکا در کودتای ۲۸ مرداد و روی کار آوردن رژیم پهلوی برمی‌گردد.

وی با اشاره به اینکه دشمنی آمریکا بعد از انقلاب نسبت به ملت ایران پیچیده تر و خصمانه تر شد بیان کرد: آمریکا اجازه محاکمه شاه را به ما نداد و مانع پیشرفت کشور بود.

مقدم فر با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انصاری و کریمی تصریح کرد: این دو شخص توسط منافقان و سایر گروه‌هایی که توسط آمریکا سازماندهی شده بودند و مزدور آنها بودند ترور شدند.

***

استاندار گیلان نیز در حاشیه این مراسم اظهار داشت: مبارزه ضد استکباری امام خمینی (ره) از دهه چهل آغاز شده و همچنان به عنوان یک استراتژی و تفکر  ادامه دارد.
وی استکبارستیزی را در جهت باورها و اعتقادات دینی مردم ایران اسلامی عنوان و خاطرنشان کرد: اجازه نخواهیم داد که دیگران برای ما تصمیم بگیرند و ما روی پای خود ایستاده ایم.
نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه توطئه و جنایات آمریکا طی دهه‌های اخیر را از یاد نمی‌بریم، گفت: در این مسیر پشت سر رهبر معظم انقلاب و ولایت همیشه در صحنه هستیم و مبارزه را برای نفی سلطه ادامه خواهیم داد.

 

 

 

 

 

 

 

منبع:
پست شده توسط: روابط عمومی
در روز 1400/8/13 ساعت 13:15:57 , شاخه: خبرهای ملی