اخبار سازمان

بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان از خانه سبزاندیشان وطن بندرانزلی   [ +20 | -20 ]

بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان از خانه سبزاندیشان وطن بندرانزلی

صبح روز دوشنبه (12 اسفندماه) رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان به همراه جمعی از مدیران این سازمان و مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان از خانه خیریه سبزاندیشان وطن بندرانزلی بازدید کردند.


به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان،خانه سبزاندیشان وطن نهاد خیریه غیر دولتی است که اسماعیل پوروطن نیکوکار اهل انزلی برای نگهداری و تربیت کودکان بی سرپرست و بدسرپرست در سال 1389 و در زیربنای 1805 متر بنا کرده است.

بر روی تابلوی مجموعه های خیریه وی مشتمل بر خانه نوجوانان، خانه عالمین ابجی گله و درمانگاه سبز سلامت وطن، عبارت "کارفرما  خداوند یکتای و بی همتا" و "سرایدار: اسماعیل پوروطن" نقش بسته است.

وی علاوه بر 14 نوجوان پسری که در این خانه زندگی می کنند، بیش از 60 دختر و پسر را از سنین مختلف، مورد حمایت خود دارد که همه آنها را "بچه های من" خطاب می کند.

خانه سبزاندیشان وطن از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار بوده که در کمتر موسسه خیریه ای قابل مشاهده است؛ بر سردر این خانه و در هیچ جای دیگر آن عبارتی مانند "بی سرپرست"،"تحت حمایت" و حتی معادل آن دیده نمی شود. وی برای حفظ عزت نفس و اعتماد به نفس نوجوانان خود برنامه های مدون و مفصلی را ترتیب داده است؛ از سخنرانی ماهانه پس از مطالعه کتاب تا اعطای پست مدیریت برای اموری چون نگهداری از درختان، حیوانات و...

پوروطن هرچند بچه های خود را از دسترسی به تلفن همراه  تا زمان قبولی در دانشگاه، منع کرده است اما، اتاقی را مجهز به انواع رایانه و تبلت برای آنها فراهم کرده و حتی به عنوان جایزه  قبولی آنها در چند رشته خاص امکان انتخاب خودروی شخصی از بین 3 خودروی موجود در بازار و انتخاب تلفن همراه هوشهمند مورد علاقه آنها را در نظر گرفته است.

تمام پسران حاضر در خانه اندیشه سبز وطن از انواع بیمه عمر، مسکن و ... برخوردار هستند، تا زمانی که خواستند مستقلاً ازدواج کرده و تشکیل خانواده دهند، از سرمایه لازم برای تهیه خانه برخوردار باشند.

تمامی مربیان این خانه کارشناسان روانشناسی بوده و از لحاظ فاکتورهای مختلفی نیازها، عواطف، استعدادها و روند پیشرفت درسی وعلمی پسران پوروطن را پایش می کنند.

پوروطن علاوه بر فراهم کردن امکانات تحصیلی و مربیان خصوصی برای دروس دانش آموزان خویش،دوره های ورزشی، فرهنگی، هنری و حتی نجوم را برای بچه های خود فراهم کرده ، و آنها می توانند آزادانه رشته هنری،علمی و یا ورزشی مورد علاقه خود را انتخاب و دنبال کنند.

وی پیش از تعطیلی مدارس هر روز خودش با خودوری ونی که همیشه بیرون این خانه پارک شده است، بچه های خودر را به مدرسه می رساند.

پسران خانه سبزاندیشان وطن علاوه بر سفر به جای جای ایران، سفر به کربلای معلا را نیز همراه آقای پوروطن که وی را "پدر" خطاب می کنند  تجربه کرده اند و سفر به اروپا را نیز در برنامه دارند.

سالن عمومی این خانه نمایشگاه زیبایی از دستاورها،تاریخچه، جشن ها و سفرهای ساکنان نوجوان آن است؛ بر روی دیوارهای آن از آثار هنری و بریده اشعار و جمله های زیبا تا عکس های چاپ شده از گذشته و حال، نقش بسته است.

 

 تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل