اخبار ملی

دولت در انتظار مصوبه مجلس براي اجراي ۱۰۰درصدی متناسب سازي حقوق بازنشستگان تأمين اجتماعي   [ +9 | -2 ]

دولت در انتظار مصوبه مجلس براي اجراي ۱۰۰درصدی متناسب سازي حقوق بازنشستگان تأمين اجتماعي

اگرچه سهام دولت به ارزش تقريبي ۳۲ هزار ميليارد تومان به سازمان تأمين اجتماعي واگذار شد تا متناسب سازي حقوق بازنشستگان تامين اجتماعي اجرايي شود اما بر اساس قانون بودجه ۱۳۹۹ تنها ۳۰ درصد از اين منابع قابل پرداخت بود. به همين منظور در آذرماه سال جاري دولت طي لايحه‌اي از مجلس خواستار هزينه كرد ۱۰۰ درصدي آن شده است اما با گذشت دو ماه، اين لايحه هنوز در دستور كار مجلس قرار نگرفته است. 


به گزارش مركز اطلاع رساني، روابط‌عمومي و امور بين الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، در پي انتشار گزارشي در خبرگزاري ايلنا با عنوان " بازنشستگان مطرح كردند: آقاي نوبخت ۳۲ هزار ميليارد تومان مگر بابت رد ديون دولت نبود؟ " اين سازمان با ارائه گزارشي اعلام كرد:
در اجراي بند (و)و تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ كل كشور و به استناد تصويب نامه شماره ۴۲۵۸۳/ت ۵۷۸۳۱ه  مورخ ۲۳/۴/۱۳۹۹ هيئت وزيران، سهام دولت به ارزش تقريبي ۳۲ هزار ميليارد تومان به سازمان تأمين اجتماعي واگذار شده است .
با توجه به متن مندرج در بند(و) تبصره( ۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ كل كشور،  سازمان تامين اجتماعي مكلف شده است ۳۰ درصد از منابع مذكور را در جهت متناسب سازي حقوق بازنشستگان و مستمري بگيران در سال ۱۳۹۹ هزينه نمايد كه اين مهم انجام شده و ۱۱ هزار ميليارد تومان بابت متناسب سازي بازنشستگان از مردادماه سال جاري منظور شده است.
  با اين وجود و به منظور دريافت مجوز قانوني امكان هزينه كرد بيش از ۳۰ درصد از منابع مذكور بابت متناسب‌سازي، لايحه دو فوريتي دو فوريتي اصلاح بند (و) و تبصره( ۲) قانون بودجه سال جاري در دولت تصويب و طي نامه شماره ۱۰۷۷۸۶/۵۸۲۵۳ مورخ ۲۵/۹/۱۳۹۹  به مجلس شوراي اسلامي ارسال شده است.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل