اخبار ملی

اعتبار يكسان سازي حقوق بازنشستگان كشوري، لشكري و تامين اجتماعي پيش بيني شده است/ قدرداني نمايندگان بازنشستگان كشوري و لشكري از دكتر نوبخت   [ +40 | -38 ]

اعتبار يكسان سازي حقوق بازنشستگان كشوري، لشكري و تامين اجتماعي پيش بيني شده است/ قدرداني نمايندگان بازنشستگان كشوري و لشكري از دكتر نوبخت

براي يكسان سازي حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۰ اعتبار كافي در نظر گرفته شده و نه تنها مشكلي در اين‌رابطه براي بازنشستگان كشوري و لشكري وجود ندارد، بلكه  براي بازنشستگان تأمين اجتماعي هم اين يكسان سازي  انجام شده است.


به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، نمايندگان بازنشستگان كشوري و لشكري با دكتر محمدباقر نوبخت معاون رييس جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه كشور در اين سازمان ديدار و گفتگو كردند.
در آغاز اين ديدار مسول هماهنگي بازنشستگان كشوري و لشكري، قدرداني ويژه بازنشستگان كشوري و لشكري را از عملكرد سازمان برنامه و بودجه كشور مبني بر همسان سازي بازنشستگان در سال ۱۳۹۹ ابراز نمود و اين خدمت بزرگ سازمان برنامه و بودجه را به بازنشستگان كشوري و لشكري خدمتي بزرگ برشمرد. در ادامه تني چند از نمايندگان بازنشستگان كشوري و لشكري با تشكر از خدمات دكتر نوبخت و ديگر مسولين سازمان برنامه و بودجه كشور، دائمي شدن همسان سازي بازنشستگان كشوري و لشكري، افزايش خدمات بيمه اي، افزايش پنجاه درصدي براي بازنشستگان وزارت بهداشت و درمان و اختصاص فوق العاده مناطق جنگي براي بازنشستگان شش استان مرزي كشور را خواستار شدند.
دكتر محمد باقر نوبخت معاون رييس جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه كشور، با تشكر از حضور بازنشستگان كشوري و لشكري به تبيين جايگاه والاي بازنشستگان پرداخت و از حاضران در جلسه به عنوان مشاوران خود نام برد‌.
وي در ادامه گفت: از اينكه در شرايط سخت اقتصادي هستيم بر كسي پوشيده نيست اما به عنوان مقام مسول در سازمان برنامه و بودجه كشور معتقدم هر تصميمي كه گرفته مي شود از نظر هزينه فايده هم بايد مقدار فايده در نظر گرفته شود تا براي آن هزينه شود به باورم همين مقدار كمي را كه داريم بايد عادلانه، با انصاف و عاقلانه توزيع كنيم.  براي همسان سازي چقدر خوب است با همفكري شما كارها انجام شود تا  موجبات رضايت بازنشستگان شريف فراهم‌ گردد.
دكتر نوبخت در ادامه افزود: ما سال گذشته با تعدادي از اين جمع جلسه اي داشتيم و با هم قرار گذاشتيم كه موضوع يكسان‌سازي را اجرا كنيم و من خواهش كردم كه به من اعتماد كنيد و علاقه مند هستم اين كار انجام شود و در اين راستا كارگروهي‌ با حضور نمايندگان بازنشستگان كشوري و لشكري تشكيل شد و امروز قدردان نظرات و همفكري هاي شما هستم.
معاون رييس جمهوري گفت: براي يكسان سازي حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۰ اعتبار كافي در نظر گرفته شده و نه تنها مشكلي در اين رابطه براي بازنشستگان كشوري و لشكري وجود ندارد براي تأمين اجتماعي هم اين كار انجام شده است. 
رييس سازمان برنامه و بودجه كشور افزود: گرچه متناسب سازي حقوق عده اي از بازنشستگان در مردادماه ۱۳۹۹ به صورت افزايش حقوق انجام شد، اما احكام اين متناسب سازي را توانستيم مجددا يكبار در اواخر اسفندماه و اكنون هم براي سال  ۱۴۰۰ براي همه آنان اصلاح كنيم.
معاون رييس جمهوري در ادامه گفت: از مهرماه ۱۳۹۹ حقوق بازنشستگان كشوري و لشكري بر طبق فرمول ۹۰ درصد به  انجام رسيد يعني اينكه هر بازنشسته بايد حداقل ۹۰ درصد حقوق شاغلين هم طبقه و همتراز خود را دريافت كند.
دكتر نوبخت همچنين افزود: بيش از ۹۰ هزار ميليارد تومان هم در بودجه سال ۱۴۰۰ براي بازنشستگان مشمول تامين اجتماعي در نظر گرفته شد.
در پايان جلسه دكتر نوبخت تاكيد كرد: سازمان برنامه و بودجه كشور مصمم است با همفكري و مشورت نمايندگان بازنشستگان كشوري و لشكري، لايحه دائمي شدن يكسان سازي بازنشستگان را در قالب لايحه دو فوريتي تقديم مجلس شوراي اسلامي نمايد.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل