اخبار ملی

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

کشور ما نیازمند اقتصاد سبز است   [ +155 | -87 ]

کشور ما نیازمند اقتصاد سبز است

ابتکار: در زمینه ترویج اقتصاد سبز گامهای بلندی برداشته شد چرا که کشور ما نیازمند اقتصاد سبز است.


ه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، معصومه ابتکار در مراسم اختتامیه پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست گفت : هم اکنون کشورهای جهان مصمم شده اند تا از تخریب محیط زیست جلوگیری کنند، چرا که امروز توجه به فناوری های پاک و ملاحظات زیست محیطی جزو تصمیمات مهم جهانی است.

وی از نگاه تخصصی و فنی در نمایشگاه پانزدهم ابراز خرسندی کرد و گفت: توجه به فناوری ها و حرکت دانش بنیان و توجه به اقتصادی کردن این فعالیتها و ضرورت توجه به پیوندهای تجاری- اقتصادی در حوزه محیط زیست از فعالیت های رو به رشد این نمایشگاه بود.

ابتکار،‌ حضور سه وزیر اتریش، فنلاند و ژاپن را نشانگر توجه ویژه دولت یازدهم به محیط زیست دانست و افزود: اقتصاد ایران به سمت سبزشدن در حرکت است و هم پا با جامعه جهانی می کوشد تا به کاهش انتشار کربن که عامل گرمایش زمین است کمک کند.

وی با اشاره به اینکه ایران نیز همچون سایر کشورها باید رویکردی اتخاذ کند تا بتواند به حفاظت محیط زیست جهانی کمک کند، گفت: هم اکنون ایران 1.5 درجه افزایش دما را تجربه می کند و این به منابع آبی ، کشاورزی، تنوع زیست محیطی و حیات وحش خسارات فراوانی وارد می کند.

ابتکار ابراز امیدواری کرد: در نمایشگاه شانزدهم شاهد توجه بیشتر به اقتصاد سبز و کاهش انتشار کربن باشیم.

رئیس سازمان محیط زیست همچنین از همکاری خوب سازمان ورزش و جوانان با محیط زیست قدردانی کرد.

در پایان این مراسم از شرکت کنندگان و غرفه های برتر حاضر در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست تقدیر و تندیس ویژه این نمایشگاه به آنان اهدا شد.

گفتنی است استان چهارمحال و بختیاری به عنوان برترین غرفه زیست محیطی در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست شناخته و از شهرام احمدی مدیرکل محیط زیست این استان قدردانی شد.

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با حضور 271 شرکت داخلی ، 31 شرکت خارجی ، 100 سازمان مردم نهاد و قدردانی از صنایع و سازمانهای مردم نهاد موفق محیط زیستی به کار خود پایان داد.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل