در آغاز پنجمين دهه فعاليت جمهوري اسلامي با الهام از روح بلند امام راحل تلاش مضاعفي مي‌كنيم تا توسعه كشور شتاب بگيرد  

دكتر نوبخت رييس سازمان برنامه و بودجه كشور در آرامگاه امام خميني(ره) تصريح كرد:

دكتر محمدباقر نوبخت معاون رييس‌جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه كشور، معاونان، مديران و كاركنان اين سازمان و سازمان‌هاي وابسته با حضور در آرامگاه امام خميني(ره) بنيان‌گذار جمهوري اسلامي ايران و به يمن چهلمين سالگشت پيروزي انقلاب اسلامي ايران، با آرمان‌هاي ايشان تجديد ميثاق كردند.


به گزارش مركز اطلاع‌رساني، روابط‌ عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، وي و هيأت همراه با حجت‌الاسلام سيدحسن خميني توليت حرم امام خميني(ره) هم ديدار كردند.
در اين ديدار دكتر نوبخت در سخناني اظهار داشت: هر سال در اين ايام خجسته پيروزي انقلاب اسلامي در آستان مقدس امام راحل و در محضر ايشان جمع مي شويم و ضمن تجديد ميثاق با آن حضرت، عمق مودت و ارادت قلبي و معنوي خود را با آن رهبر فرزانه و محبوب ابراز و اعلام مي‌كنيم.
وي افزود: اما در سال جاري تفاوت و تمايز ديگري هست و آن تفاوت، شروع دهه پنجم فعاليت نظام جمهوري اسلامي است و در اين مكان مقدس حاضر شده‌ايم تا با الهام گرفتن از روح بلند رهبر فقيدمان، انگيزه مضاعفي كسب كنيم و آگاه باشيم كه روح ملكوتي ايشان همواره ناظر بر اعمال و عملكرد ما است.
دكتر نوبخت تصريح كرد كه به فرمايش امام راحل، عالم محضر خداست و حق‌متعال از ما پرسش خواهد كرد كه در اين چهل سال چه كرده‌ايد و نظامي كه توسط يك انسان پاك بنيان نهاده شد را چگونه اداره كرده‌ايد؟ ما البته در حد توان و مقدورات تلاش لازم را سامان داده‌ايم.
رييس سازمان برنامه و بودجه كشور در ادامه اظهارات خود با اشاره به عملكرد چهل سال گذشته نظام جمهوري اسلامي ايران تأكيد كرد كه بي‌ترديد ما نسبت به آغاز انقلاب اسلامي و به گواه آمارهاي سازمان‌هاي بين‌المللي، وضعيت بهتري پيدا كرده‌ايم و حتي در ميان آن دسته از كشورهايي كه در منظقه رقيب ما هستند، شاخص‌هاي توسعه‌يافتگي خوبي داريم.
وي با بيان اين‌كه گرچه با تحقق كامل آرمان‌هاي امام راحل فاصله داريم، اما تصور مي‌كنيم با كار و اهتمام افزون‌تر بتوانيم به جايگاه درخوري كه ايشان ترسيم كرده بودند، برسيم.
دكتر نوبخت در ادامه سخنان خود با اشاره به شرايط كشور بعد از خروج آمريكا از برجام گفت: ما براي اين شرايط دشوار، برنامه و سناريوي مناسب در ۱۲ سر‌فصل ترسيم و تدوين كرده‌ايم و بين دستگاه‌هاي مختلف هم تقسيم كار شده و اميدواريم با تحقق اصلاحات ساختاري بتوانيم گام‌هاي متناسب با شرايط و منطقه و جهان را برداريم.
رييس سازمان برنامه و بودجه كشور با اظهار اين مطلب كه در حدود ۴۵ هزار ميليارد تومان معافيت مالياتي در كشور ثبت شده است و ما گاه مجبور مي‌شويم براي تحقق رقم‌هاي كمتر از اين، متحمل سختي‌هايي شويم، گفت: ما در حال حاضر ۹۳۴ هزار ميليارد تومان يارانه مستقيم و غير مستقيم پرداخت مي‌كنيم و اگر در اين روند بتوانيم با برنامه‌ريزي دقيق، تجديد نظر كنيم، امكان اجرايي كردن بسياري از برنامه‌ها و سامان مناسب اقتصاد كشور مقدور مي‌شود.
دكتر نوبخت با تأكيد بر اين نكته كه من و همكارانم در سازمان برنامه و بودجه كشور خود را در برابر همه مسايل و مشكلات كشور مسوول مي‌دانيم، گفت: تصور مي‌كنم ما كه با عشق و دلسوزي وظايف‌مان را ايفا مي‌كنيم، روح امام راحل از ما راضي و خشنود است.
گزارش مذكور حاكي است كه در اين مراسم حجت‌الاسلام سيد حسن خميني توليت حرم امام خميني(ره) در سخناني اظهار داشت: از برادر ارجمند و پرتلاش آقاي دكتر نوبخت و همكاران بزرگوارشان قدرداني مي‌كنم و جمع حاضر را مجموعه‌اي مي‌دانم كه تخصصي‌ترين نهاد كشور را اداره مي‌كنند و امر خطير برنامه‌ريزي را سامان مي‌دهند.
وي افزود: در جنگ اقتصادي حاضر، عامل مهم و كليدي عبور از بحران‌ها و تنگناها، دلگرم بودن به هدف و احساس تعلق خاطر داشتن است و ملت ما مادام كه احساس غرور، عزت و سربلندي كنند و حس همراهي داشته باشند، ظفرمندي و پيروزي بر مشكلات آسان و روان خواهد بود.
به گفته وي، عزت و غرور رمز مانايي ملت‌ها در طول تاريخ بوده و بقاي تمدن‌ها و دولت‌ها منوط به اين امر خطير است.
حجت‌الاسلام خميني با اشاره به شرايط كشور و با تأكيد بر وضعيت بعد از كودتاي نوژه و با استناد به بيان امام راحل گفت: ايشان با اقتدار و با آرامش بعد از آن كودتاي نافرجام و كور فرمودند كه اگر شما هر كاري در توان داشتيد، انجام مي‌داديد، اما مردم اگر با شما نبودند چه مي‌كرديد؟ ايشان با اين بيان دورانديشانه خط بطلان بر تمام توهمات دشمنان داخلي و خارجي كشيدند.
وي در پايان سخنان خود گفت: جان كلام امام خميني(ره) اين بود كه همه با هم باشيم و بي‌ترديد عبور از گردنه‌ها زماني حاصل مي‌شود كه مردم حس كنند اين مجموعه به آنها تعلق دارد و در حقيقت بايد بتوان مردم را مجاب و قانع كرد كه تلاشي كه انجام مي‌شود، آثارش بر بهبود وضعيت خودشان مترتب و جاري خواهد بود.

منبع:
پست شده توسط: روابط عمومی
در روز 1397/11/17 ساعت 23:15:22 , شاخه: خبرهای ملی