اخبار ملی

دکتر نوبخت: همکاری با سرمایه گذاران خارجی با اجرای برجام آغاز می شود   [ +181 | -97 ]

دکتر نوبخت: همکاری با سرمایه گذاران خارجی با اجرای برجام آغاز می شود

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: با اجرایی شدن برجام در روزهای آینده، همکاری با شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی را آغاز می کنیم.


دکتر محمد باقر نوبخت در حاشیه دیدار با وزیر امور خارجه ژاپن گفت : آماده ایم به محض اجرای برجام تحریم هایی که برطرف می شود، براساس برنامه پساتحریم فعالیت ها را با شرکت های دیگر در زمینه های مذکور آغاز کنیم البته سرمایه گذاری مشترک فرآیندی دارد و شرکت های داخلی باید با شرکت های خارجی مذاکراتی را داشته باشند اما به جهت ماموریتی که به سازمان مدیریت و برنامه ریزی سپرده شد که رصد توسعه کشور را انجام دهد لذا کمیته ویژه ای ایجاد شد تا شرکت های خارجی که علاقه مند به همکاری هستند با قبول شرایط ایران اگر به موانعی برخورد کردند از طریق سفارت مربوطه این کمیته نظارتی را مطلع کنند و در اسرع وقت نسبت به رفع موانع سرمایه گذاری اقدام کنند. به محض اینکه از روزهای آینده برجام اجرایی شود همکاری با شرکت های مختلف آغاز می شود و اشتیاق فراوانی در این شرکت ها وجود دارد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه برخی از منتقدان می گویند نحوه تخصیص اعتبارات عمرانی باعث رکود شده، چیست، اظهار داشت: هرچند منابع و دریافتی ها در 6 ماه گذشته نسبت به پیش بینی ها و حتی نسبت به سال گذشته به دلیل کاهش قیمت نفت کمتر بوده اما تخصیص منابع به گونه ای انجام شده که با وجود منابع و دریافتی کمتر نسبت به سال گذشته پرداختی ها در طرح های عمرانی بیشتر از سال گذشته بوده است.

وی از برگزاری جلسه ویژه ای برای توضیح جزییات برنامه کوتاه مدت اقتصادی دولت در روز شنبه هفته آینده خبر داد و گفت: یکی از عوامل محرک برای خروج از رکود در شرایط فعلی اعتبارات عمرانی است که در طرح های مختلف سرمایه گذاری کرده ایم.

منبع: ایرناتگ‌ها:  
پست شده توسط: admin
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل