اخبار ملی

نوبخت: تنها ۳۰۹ هزار میلیارد تومان از بودجه امسال دولت قابل تحقق است   [ +81 | -17 ]

نوبخت: تنها ۳۰۹ هزار میلیارد تومان از بودجه امسال دولت قابل تحقق است

رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که به دلیل کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی و ثبت متوسط ۴۷ دلار در هر بشکه، پیش بینی می شود حدود ۳۰۹ هزار میلیارد تومان از درآمد های بودجه امسال دولت محقق شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، به نقل از ایرنا،محمدباقر نوبخت روز چهارشنبه پس از پایان نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران با تشریح دستور کار امروز دولت اظهار داشت: بخش عمده ای از جلسه دولت صرف بررسی گزارش سازمان برنامه و بودجه درباره پیش بینی منابع و مصارف بودجه امسال شد.
وی افزود: با توجه به اینکه در قانون بودجه امسال قیمت هر بشکه نفت ۵۰ دلار دیده شده و ارزش ریالی آن در بودجه منظور شده بود، اما با توجه به افت قیمت نفت، رقم درآمد دولت در قانون بودجه که ۳۴۶ هزار میلیارد تومان است، قابل تحقق نیست.
معاون رئیس جمهوری، متوسط قیمت نفت در بازارهای جهانی را ۴۷ دلار در هر بشکه اعلام کرد و با پیش بینی اینکه این رقم تا پایان سال کمتر هم می شود، اظهار داشت: در مجموع حدود ۳۰۹ هزار میلیارد تومان از رقم بودجه امسال قابل تحقق است.
نوبخت گفت: در جلسه امروز ،سازمان برنامه و بودجه راهکاری مورد نظر برای صرفه جویی در هزینه های جاری و عمرانی را به اعضای دولت ارائه کرد تا تراز بودجه تامین شود و بتوان امسال را بدون کسری سپری کرد.
وی افزود: پس از قرائت گزارش سازمان برنامه و بودجه و ارائه ارقام واقعی بودجه، اعضای هیات دولت نظرات خود را ارائه کردند اما به دلیل اهمیت بحث و ضرورت مدیریت مالی دستگاه های اجرایی تا پایان سال، ادامه بررسی موضوع به جلسه آتی موکول شد.
نوبخت گفت: در این جلسه دستگاه های اجرایی دیدگاه های خود درباره برخی طرح هایی که در مجلس در دست بررسی است، مطرح کردند تا نظر دولت درباره موافقت و یا مخالفت با این طرح ها به قوه مقننه منعکس شود.
وی افزود: اغلب این موارد به دلیل بار مالی و مغایرت با اصل ۷۵ قانون اساسی برای دولت قابل پذیرش نبود.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل