اخبار ملی

معاون سازمان برنامه و بودجه كشور:

گلستان گزينه اجراي نظام ارجاع الكترونيك در كشور مي‌شود   [ +67 | -11 ]

گلستان گزينه اجراي نظام ارجاع الكترونيك در كشور مي‌شود

معاون امور علمي، فرهنگي و اجتماعي سازمان برنامه و بودجه كشور و مشاور عالي رييس سازمان حفاظت محيط زيست گفت: نظام ارجاع يكي از تكاليف قانوني ما در برنامه‌هاي توسعه قبلي و برنامه ششم توسعه است كه استان گلستان در اين خصوص بسيار خوب عمل كرده است. اميدواريم به عنوان اولين استاني كه سيستم ارجاع را به خوبي و بدون هر گونه نقص مي‌خواهد اجرا كند برگزيده شود تابتوانيم اين سيستم را در سراسر كشور تعميم دهيم.


به گزارش روابط عمومي سازمان برنامه و بودجه، دكتر سعيد نمكي در بازديد از سيستم ارجاع الكترونيك شبكه بهداشت و درمان شهرستان آق‌قلا گفت: خوشبختانه همكاران ما در دانشگاه علوم پزشكي استان گلستان به خوبي در رابطه تدوين پرونده الكترونيك سلامت و سيستم ارجاع گام برداشته‌اند كه مي‌تواند با رفع نارسايي‌هاي جزئي به‌عنوان الگويي براي سراسر كشور مورد توجه قرار گيرد.

وي گفت: با توجه به سياست‌هاي سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در حمايت از ايجاد بخش‌هاي سوختگي و روانپزشكي، انتقال بيمارستان روانپزشكي گرگان به مكاني مناسب‌تر مورد حمايت جدي قرار خواهد گرفت.

دكتر نمكي همچنين طي اين سفر با شركت در مراسم نكوداشت ۶۰ سال حفاظت از پارك ملي گلستان گفت: براي نخستين بار بودجه مربوط به پارك‌هاي ملي در سال ۱۳۹۷ سه برابر مي‌شود.

وي افزود با توجه به توصيه‌هاي مقام معظم رهبري و حمايت‌هاي بي‌دريغ رييس جمهور محترم از ارتقاء شرايط زيست محيطي كشور منابع قابل توجهي نيز از ساير منابع در سال آتي به اصلاح وضعيت محيط زيست كشور اختصاص خواهد يافت.

دكتر نمكي افزود؛ پارك ملي گلستان كه يكي از ذخيره‌گاه‌هاي زيست كره شناخته مي‌شود با در برگرفتن حدود ۷۰ گونه پستاندار، ۱۵۰ گونه پرنده و بيش از نيمي از گونه‌هاي گياهي كشور يكي از ويترين‌هاي زيباي اكوسيستم منطقه است كه متأسفانه با بي‌مهري سال‌هاي گذشته دچار آسيب جدي شده كه در اين راستا با تشكيل هيأت امنايي از مسوولان و جوامع محلي مبني بر سياست‌هاي دولت تدبير و اميد جهت استفاده از مشاركت مردم در اداره امور و برگزيدن رييس جديد پارك ملي كه به‌طور مستمر در پارك ساكن و فعال باشد، اميدواريم عوامل ارتقاء آن فراهم شود. وي افزود: نظارت و پايش مستمر، هوشمندسازي، توسعه زيرساخت‌هاي گردشگري طبيعت و امكان بهره‌برداري محققين حوزه محيط زيست جهان از ظرفيت‌هاي پارك ملي گلستان از برنامه‌هاي آتي مورد حمايت هر دو سازمان است.

در اين نشست با همراهي استاندار گلستان ومسوولان استاني از استان‌هاي همجوار از رؤساي قبلي و محيط‌بانان قدرداني به‌عمل آمد.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل