اخبار ملی

رييس سازمان برنامه و بودجه كشور در گردهم‌آيي مديران و كاركنان اين سازمان اعلام كرد:

نيازمند فهم و مسووليت مشترك براي رصد و راهبري توسعه كشور هستيم   [ +52 | -11 ]

نيازمند فهم و مسووليت مشترك براي رصد و راهبري توسعه كشور هستيم

براي مقابله با آثار و تبعات نوسان‌هاي نرخ ارز و نيز پيشگيري از آثار تحريم، نيازمند فهم و مسووليت مشتركي هستيم تا در كنار رصد و راهبري توسعه كشور در سازمان برنامه و بودجه كشور، همگام و همراه با ديگر اركان دولت، از شرايط سخت كنوني به سلامت عبور كنيم.


دكتر محمدباقر نوبخت معاون رييس‌جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه كشور، در نشست صميمي با حضور معاونان و كاركنان سازمان با محور «نقش و جايگاه سازمان برنامه و بودجه كشور در شرايط تحريم» كه در محل اين سازمان برگزار شد، با اظهار اين مطلب افزود: آثار و تبعات نوسان‌هاي نرخ ارز اندك‌اندك به ساير بازارها  هم رسيده و ساير بازارها را هم اندكي متاثر كرده است.

به گزارش مركز اطلاع‌رساني، روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، وي در ادامه اظهارات خود گفت: اين وضعيت متلاطم بازار پول و ارز نه قابل استمرار و تحمل است و نه قابل مقاومت و آثار آن به صورت چشمگيري به ساير بخش‌ها تسري يافته و ضرورت دارد ما با توجه به نقش و مسووليتي كه در راهبري و رصد توسعه كشور داريم، ايفاي وظيفه كنيم.

رييس سازمان برنامه و بودجه كشور با اشاره به وظايف و مأموريت‌هاي اين سازمان اظهار داشت: ما در بخش مطالعاتي در مركز پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري،  مطالعات بسيار ارزشمند و كاربردي به انضمام راهكارهاي عملي در زمينه نرخ ارز و نوسان‌هاي آن انجام داديم و ضروري است از عقل جمعي نخبگان بيرون از سازمان هم در تمام زمينه‌ها بهره‌برداري كنيم.

وي افزود: سازمان برنامه و بودجه كشور در زمينه ديگر مأموريت‌ خود يعني تدوين برنامه‌هاي كوتاه مدت و ميان مدت هم بسيار خوب عمل كرده است كه طراحي برنامه براي ۱۴ حوزه فرابخشي و ۳۰ حوزه بخشي از اهم اين برنامه‌ها است.

دكتر نوبخت با اشاره به ديگر مأموريت اين سازمان اظهار داشت: بودجه‌ريزي يكي از وظايف ديگر سازمان برنامه و بودجه كشور است كه در اين زمينه هم ما توانستيم حدود و ثغور دخل و خرج كشور را خوب برآورد كنيم و هم لايحه بودجه را به موقع تقديم مجلس شوراي اسلامي بكنيم و به استثناي يك سال كه به دليل ملاحظات برجام بود، هيچ تأخيري در اين مورد نداشتيم.

وي افزود: در بودجه سال گذشته كه منابع و مصارف كشور را حدود ۳۲۰ هزار ميليارد تومان برآورد كرديم، بسيار دقيق و كارشناسي عمل‌ كرديم و در سال ۱۳۹۶، حتي يك ريال كسري نداشتيم و از تنخواه بانك مركزي هم استفاده نكرديم.

دكتر نوبخت در بخش ديگري از سخنان خود گفت: ما در سه ماه اول جاري، چيزي در حدود دو ميليون و ۵۵۰ هزار بشكه نفت صادر كرديم و با اجراي تحريم‌ها و دشوار شدن شرايط شايد اين عدد تغيير كند. اما براي اين شرايط هم برنامه‌هاي خود را تقديم رييس‌جمهور محترم كرده‌ايم.

وي با بيان اينكه آنچه در سازمان برنامه و بودجه كشور تصميم‌گيري مي‌شود، مورد قبول و پذيرش رييس‌جمهور و حتي ديگراركان حاكميتي است، گفت: من با سرفرازي به شما مباهات مي‌كنم و سازمان با همه مشكلات و دشواري‌ها، هنوز به عنوان نهادي كارشناسي مورد وثوق و اطمينان دولت و حاكميت است.

دكتر نوبخت در خاتمه سخنان خود گفت: من درخواست صميمانه‌ام از شما همكاران بزرگوارم در سازمان برنامه و بودجه كشور و سازمان‌هاي استاني اين است كه فكر كنيد و كمك كنيد و رهنمود بدهيد كه چگونه مي‌توانيم مشكلات مردم را مرتفع كنيم.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل