اخبار ملی

دكتر نوبخت در ديدار با نمايندگان عضو فراكسيون اشتغال مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد:

به‌رغم همه مشكلات اقتصادي روند دريافت‌ها و پرداخت‌هاي بودجه رضايت‌بخش است   [ +51 | -15 ]

به‌رغم همه مشكلات اقتصادي روند دريافت‌ها و پرداخت‌هاي بودجه رضايت‌بخش است

گردهم‌آيي مشترك فراكسيون اشتغال مجلس شوراي اسلامي با حضور دكتر محمدباقر نوبخت معاون رييس‌جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه كشور در محل اين سازمان برگزار شد.
 


به گزارش مركز اطلاع‌رساني، روابط‌عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه، دكتر محمدباقر نوبخت معاون رييس‌جمهور و رييس اين سازمان با اشاره به اين كه موضوع اشتغال يكي از اساسي‌ترين مسايلي است كه هم در قانون برنامه ششم توسعه و هم در قانون بودجه سال ۱۳۹۷ كل كشور به آن پرداخته شده، گفت: براساس جديدترين گزارش خزانه‌داري كل كشور، حدود ۱۵۰ هزار ميليارد تومان از منابع پيش‌بيني شده ما در قانون مذكور به‌عنوان درآمدها محقق شده كه ميزان تحقق اين عدد نسبت به پيش‌بيني ۷۷ درصد است و با توجه به رقم سال گذشته، ۴۸ درصد بيشتر است.
دكتر نوبخت رقم تحقق درآمدهاي مالياتي و حقوق گمركي را ۵۵ درصد بيان كرد و افزود: نرخ تحقق درآمدهاي نفتي هم ۱۶ درصد بيشتر از پيش‌بيني است و نسبت به سال گذشته ۶۱ درصد بيشتر است.
به گفته رييس سازمان برنامه و بودجه كشور تاكنون در شش ماه سال جاري، حدود ۲۶ هزار و ۳۸۹ ميليارد تومان براي طر‌ح‌هاي عمراني پرداخت شده و اين رقم هم حدود چهار برابر بيشتر از سال گذشته است و گوياي آن است كه به رغم تلاطم‌ها و نوسان‌هاي مختلف اقتصادي، ما روند دريافت‌ها و پرداخت‌هايمان وضعيت بهتري داشته است.
گزارش مذكور حاكي است در اين جلسه مشترك نمايندگان عضو فراكسيون انتقال مجلس شوراي اسلامي در اظهارنظرهاي خود بر از بين بردن مشكلات ناشي از سوء مديريت از روند اشتغال، رفع موانع توليد و نيز از بين بردن بلاتكليفي‌ها در سياست‌گذاري‌ها تصريح و تأكيد كردند.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل