اخبار ملی

نهاوندیان در دیدار وزیر مشاور سرمایه گذاری و تجارت انگلیس با تاکید بر فرمایش مقام معظم رهبری:

گسترش همکاری‌ها منوط به اقدام عملی بعد از مذاکرات است   [ +110 | -32 ]

گسترش همکاری‌ها منوط به اقدام عملی بعد از مذاکرات است

رئیس دفتر رئیس جمهوری روز پنجشنبه در ادامه دیدارهای خود در لندن با لرد فرانسیس مود، وزیر وزیر مشاور سرمایه گذاری و تجارت انگلیس دیدار و گفتگو کرد. 
 


ه گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در این دیدار دکتر محمد نهاوندیان با تشریح مسیر جدید پیش روی اقتصاد ایران از فرصتهای اقتصادی ایجاد شده در برنامه ریزی های پس از برجام دولت ایران، به عنوان موقعیت های جدید همکاری یاد کرد و گفت: بعد از برداشته شدم تحریمها که همه از آن متضرر شدند ایران آماده همکاری با تمامی کشورهایی است که بخواهند در آینده روشن اقتصاد ایران مشارکت و سرمایه گذاری کنند. 
دکتر نهاوندیان با اشاره به دستور العمل تجاری تدوین شده در برجام افزود: در توافق انجام شده تمامی حوزه های اقتصادی که کشورها علاقمند به همکاری با ایران باشند مشخص است و ایران برای همکاری های مشترک با تمام کشورها از مدتها قبل برنامه ریزی کرده و سیاستهای خود رامشخص کرده است.
رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به توسعه همکاری با دیگر کشور ها که امروز در حال عملیاتی شدن است گفت: اقتصاد ایران ظرفیت گسترده و متنوعی دارد و آمادگی لازم برای مشارکت و سرمایه گذاری در همه حوزه ها از امور بانکی گرفته تا سرمایه گذاری های مشترک در حوزه انرژی و معادن و خودرو و سایر حوزه ها وجود دارد. 
دکتر نهاوندیان در این دیدار با اشاره به فرمایش مقام معطم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان مبنی بر انتظار مردم از عملیاتی شدن گفت وگوهای هیات ها تجاری با ایران افزود: دولت و مردم ایران و بخش خصوصی اقتصاد ایران، گسترش همکاری های اقتصادی و توافقات تجاری را منوط به نتیجه بخش بودن و عملی شدن مذاکرات انجام گرفته می دانند. 
در این دیدار لرد فرانسیس مود وزیر مشاور سرمایه گذاری و تجارت انگلیس نیز ضمن ابراز خرسندی از برداشته شدن تحریم های ایران و ابراز رضایت از سفرخود به ایران که به توافقات خوبی در حوزه های اقتصادی منجر شد گفت: ما همکاری اقتصادی با ایران را به جهت موقعیت ویژه ای که دارد بسیار مغتنم میدانیم و علاقمندیم در حوزه های متنوعی این همکاری های را گسترش بدهیم.
وزیر مشاور سرمایه گذاری و تجارت انگلیس افزود: انگلیس آمادگی دارد در پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی WTO همکاری های لازم را داشته باشد تا در مسیر جدید تعاملات اقتصادی بعد از برجام تعاملات فی مابین سرعت و تاثیر و پایداری بیشتری بگیرد.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل