اخبار ملی

رئيس امور شوراي اقتصادي سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور :

رشد و تحول اقتصادي در بلند مدت صورت مي گيرد   [ +370 | -309 ]

رشد و تحول اقتصادي در بلند مدت صورت مي گيرد

هدف ابلاغ سياستهاي اقتصاد مقاومتي، تامين رشد پويا و بهبود شاخص هاي اقتصادي با رويکرد جهادي ، فرصت ساز و برون گرا بود


مجتبي خالصي  در برنامه تيتر امشب شبکه خبر درباره اقتصاد مقاومتي گفت : اين سياست 29  بهمن  1392  به هر سه قوه  ابلاغ شد که هدف آن تامين  رشد پويا  و بهبود شاخص هاي اقتصادي با رويکرد جهادي ، فرصت ساز و برون گرا بود .

وي ادامه داد : اين سياست وقتي ابلاغ شد دولت تک تک  اين  بندهاي 24 گانه را به دستگاههاي ذيربط ابلاغ کرد  که در واقع سياست هاي کلي آن به  سه قسمت  برنامه هاي کوتاه ، ميان و بلند مدت  تقسيم  بندي کرد.

خالصي با بيان اينکه  در بطن اين سياست ها  يک پروسه زماني وجود دارد  گفت : به هر دستگاهي که  اين سياست ها ابلاغ شده بود برنامه هاي آن را در قالب آن  تنظيم کردند و درواقع مجموعه اهداف و سياست ها  را مطابقت دادند .

رئيس امور شوراي اقتصادي سازمان مديريت  و برنامه ريزي کشور افزود : قبول  دارم  که اقتصاد ما بايد رشد کند  اما در سياست کلي و برنامه ششم توسعه  رشد هشت درصدي ابلاغ شده  و دولت تلاش کرده آن را محقق کند کما اينکه  دولت  در حال حرکت وبرنامه ريزي است .

وي با بيان اينکه  عزم و حرکت ما  براي پيشرفت است گفت : در برنامه ريزي هاي دولت عقل جمعي حاکم است و در واقع عزم وبرنامه هاي قوه مجريه  و مقننه  به قانون توسعه تبديل مي شود  که براي دولت لازم الاجراست .

خالصي با بيان اينکه  ساختارها در کوتاه مدت تغيير نمي کند گفت : رفتار مردم نيز فوري تغيير نمي کند  و متضمن  يکسري کار فرهنگي و شرايط است  .

وي ادامه داد : البته ما برنامه هاي يازده گانه مصوبه ستاد  فرماندهي اقتصاد  مقاومتي  را داريم که يکي از برنامه ها  ، برنامه ملي توسعه  اقتصاد دانش بنيان است  و نخستين برنامه  در اين زمينه مصوب شده  برنامه ملي ارتقاي ‌بهره وري است . ضمن اينکه  برنامه ملي شفاف سازي و سالم سازي را نيز در اين مصوبه داريم .

منبع: خبرگزاری صدا و سیما


تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل