اخبار ملی

نشست خبری پایان سفر کاروان تدبیر و امید به استان کرمانشاه ؛

رئیس جمهوری:رفع تحریم ها کار بزرگ دولت برای گشایش در سرمایه گذاری بود/ با برنامه های دولت یازدهم استان کرمانشاه متحول خواهد شد   [ +108 | -27 ]

رئیس جمهوری:رفع تحریم ها کار بزرگ دولت برای گشایش در سرمایه گذاری بود/ با برنامه های دولت یازدهم استان کرمانشاه متحول خواهد شد

رئیس جمهوری رفع تحریم ها را کار بزرگ دولت برای گشایش در سرمایه گذاری داخلی و جذب سرمایه های خارجی دانست و از اجرایی و عملیاتی شدن 45 طرح و پروژه با اعتبار 998 میلیارد تومان در سال های 95 و 96 برای توسعه و آبادانی استان کرمانشاه خبر داد و تاکید کرد با برنامه های دولت تدبیر و امید این استان متحول خواهد شد.


به گزارش ایرنا ،حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی یکشنبه شب، در پایان سفر کاروان تدبیر و امید به استان کرمانشاه در نشست با اصحاب رسانه با اشاره به استعدادهای فراوان این استان در بخش های کشاورزی، آب، گردشگری، پتروشیمی، فناوری های نوین و فرهنگی، ادامه داد: دولت یازدهم در مجموع 7 هزار میلیارد تومان در بخش آب و آبرسانی استان اعتبار تخصیص داده است که ان شاء الله این استان در بخش کشاورزی متحول خواهد شد.
رئیس جمهوری افزود: گردشگری یکی از راه های سریع ایجاد اشتغال در کشور است که با فراهم شدن تسهیلات لازم از سوی بانک ها، سرمایه گذاری کارآفرینان و توسعه راه ها و فرودگاه ها توسط دولت، به رشد این صنعت در استان کمک خواهد شد.
روحانی تأکید کرد: کرمانشاه یکی از قطب های پتروشیمی خواهد شد که بویژه در صنایع پایین دستی قابلیت ایجاد اشتغال برای جوانان این استان را فراهم می نماید.
رئیس جمهوری با بیان اینکه در حال حاضر 2500 شرکت دانش بنیان مورد حمایت دولت هستند، گفت: با توجه به دانشگاه ها و جوانان مستعد در این استان می توان شاهد رشد در بخش فناوری های نوین باشیم.
روحانی با اشاره به گزارش دکتر نوبخت در جلسه شورای اداری درباره نرخ اشتغال در استان کرمانشاه طی سه سال گذشته، اظهار داشت: حرکت خوبی در این استان انجام شده و افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 197 طرح در جلسه توسعه و سرمایه گذاران ، نشانگر حیات و تحرک جدید کرمانشاه در زمینه های نیرو، آب، دانشگاهی، برق، بیمارستان و ارتباطات است.
رئیس جمهوری در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه های دولت تدبیر و امید برای حل معضل بیکاری استان کرمانشاه تأکید کرد: همگان باید تلاش کنیم که آمار این استان را به میانگین کشوری برسانیم و با همکاری دولت ، نخبگان و کارآفرینان می توانیم به این مهم دست یابیم و با برنامه ها و طرح های دولت در زمینه های آب، راه آهن، کشاورزی و گردشگری قطعاً تا سه سال آینده این استان از لحاظ اشتغال متحول خواهد شد.
روحانی رونق اقتصادی و اشتغال را از اولویت های کنونی و مهم دولت دانست که با کمک مردم به نتیجه خواهد رسید.
رئیس جمهوری همچنین در خصوص پروژه گردشگری طاق بستان افزود: البته باید طرح های مختلف در بخش گردشگری استان اجرا شود که این طرح نیز می تواند به جذب گردشگر داخلی و خارجی در استان کمک نماید.
روحانی ابراز امیدواری کرد که با ایجاد زیربناهای لازم و همچنین افزایش امنیت در کشورهای همسایه بویژه عراق، شرایط گردشگری استان کرمانشاه بهبود یابد.
رئیس جمهوری درباره برنامه های دولت یازدهم به منظور جذب سریع تر سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در استان کرمانشاه، اظهار داشت: برداشته شدن تحریم ها ظالمانه اولین کار و گام بزرگی بود که دولت برای تسهیل در سرمایه گذاری در سرتاسر کشور بویژه استان کرمانشاه انجام داد.
روحانی ادامه داد: همچنین اصلاح نظام بانکی، از دیگر برنامه های مهم دولت است که در لایحه بودجه امسال پیش بینی شده است و با ارزان شدن تسهیلات بانک ها و همزمان با کاهش نرخ کارمزد تسهیلات و ارایه آن به کارآفرینان، قدرت و سرمایه بانک ها نیز افزایش می یابد.
وی ادامه داد: با وجود امنیت بالا، وحدت بین اقوام و مذاهب و همچنین هماهنگی بین مسئولین اجرایی در این استان، شاهد افزایش سرمایه گذاری ها در کرمانشاه خواهیم بود.
روحانی در پاسخ به سوالی مبنی بر تصویب منطقه آزاد قصر شیرین، اظهار کرد: طرح منطقه آزاد اقتصادی استان در شورای عالی مناطق آزاد و همچنین در هیأت دولت در دستور کار و بررسی خواهد گرفت. البته باید همه ابعاد و استعدادهای استان در نظر گرفته شود که الان سرمایه و اعتبار بسیار خوبی برای آب و پتروشیمی این استان در نظر گرفته شد.
رئیس جمهوری در خصوص برنامه ها و اقدامات دولت برای راه آهن کرمانشاه، گفت: یکی از کارهای مهم دولت توسعه راه آهن در کشور بوده و الان حدود 5 استان در این زمینه در دستور کار هستند و اتصال راه آهن ملایر به کرمانشاه نیز از برنامه های اصلی دولت در این سفر بود و ان شاء الله در مرحله بعدی و پس از اتصال این استان به راه آهن سراسری، کرمانشاه به مرزی خسروی و کشورهای همسایه متصل خواهد شد.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل