اخبار

اجرای طرح دامداری 1399   [ +1 | -0 ]

اجرای طرح دامداری 1399

اجرای طرح آمارگیری دامداری1399


به گزارش دفترآمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان به نقل از معاون این دفتر:

وحید طیفوری با بیان این مطلب که دامداری یکی از فعالیت‌های اصلی بخش کشاورزی است که حدود یک چهارم از ارزش افزوده بخش کشاورزی را به خود اختصاص داده است افزود: محصولات دامی از مهمترین منابع تامین غذای انسان‌ها هستند که علاوه بر نقش بسیار مهمی که در امنیت غذایی جامعه ایفا می‌کنند، فراهم آورنده ماده اولیه بسیاری از صنایع از قبیل صنایع غذایی و لبنی محسوب می‌شوند. وی با اشاره به این که مطابق سرشماری عمومی کشاورزی 1393، نزدیک به یک میلیون و دویست هزار بهره‌برداری پرورش‌دهنده دام سبک و بیش از هفتصد هزار بهره‌برداری پرورش دهنده دام سنگین در کشور وجود دارد افزود: آمارگیری دامداری 1399 هفتمین مرحله از این نوع آمارگیری می‌باشد که در آن اطلاعاتی مهمی از قبیل تعداد بهره‌برداران، تعداد انواع دام، میزان تولید شیر، مقدار تولید گوشت و اطلاعات ویژه حساب‌های اقتصادی جمع‌آوری می‌شود. با کمک اطلاعات حاصل از این طرح علاوه بر نیاز کاربران و کمک به برنامه‌ریزی‌های تخصصی بخش دام، اطلاعات ارزشمندی برای محققان فراهم خواهد شد.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان خاطرنشان کرد اجرای طرح آمارگیری دامداری 1399، به‌صورت نمونه‌گیری می‌باشد که اطلاعات پرسشنامه مورد نظر از طریق مصاحبه با تعدادی از خانوارها، بهره‌برداران غیر ساکن، شرکت‌های رسمی و موسسات عمومی دارای این فعالیت‌ها در کشور جمع‌آوری می‌شود. و نتایج به دست آمده به کل جامعه تعمیم داده می‌شود.   

 شایان ذکر است دوره آموزشی این طرح از تاریخ 99/7/14 الی 99/7/15 بوده و زمان اجرای طرح از تاریخ 99/7/19 الی 99/8/19 خواهد بود.


نظرات

شاخه: General, چاپ, ایمیل , فید