اخبار

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور در جلسه شوراي اداري شهرستان سياهكل:   [ +0 | -0 ]

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور در جلسه شوراي اداري شهرستان سياهكل:

نيازمند همدلي و همراهي بيشتر ملت و دولت براي عبور از شرايط كنوني هستيم


معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان داري و استخدامي كشور در جلسه شوراي اداري شهرستان سياهكل گفت: دولت براي تحقق اهداف و برنامه‌هاي خود متكي به مردم و كاركنان و كارگزاران خود است، بنابراين لازم است ابتدا در اين جلسه به عنوان مسئول نظام اداري كشور و به نمايندگي از همكارانم در هيات دولت از همراهي مردم عزيز و تلاش‌هاي مديران، كارمندان و كاركنان دستگاه‌هاي اجرايي در سطوح مختلف براي پيشبرد برنامه هاي دولت تشكر و قدرداني كنم.

به گزارش روابط عمومي سازمان اداري و استخدامي كشور، مهندس جمشيد انصاري كه در جريان دومين سفر رئيس جمهور و اعضاي هيات دولت به استان گيلان به عنوان نماينده دولت در اين شهرستان حضور يافت، اظهار داشت: در تمامي شرايط دولت‌ها يا حاكميت، اهداف و برنامه‌هاي خود را توسط كاركنان خود در اقصي نقاط كشور محقق مي‌كنند و عامل اصلي تحقق برنامه هاي توسعه نيز خود مردم هستند كه با فعاليت اقتصادي ، عمليات پيمانكاري يا سرمايه‌گذاري خود در بخش‌هاي مختلف به حركت چرخ اقتصاد كشور و پيشبرد امور كمك مي‌كنند.

وي با اشاره به ضرورت همراهي و همدلي در شرايط دشوار كنوني افزود: تاكيد مي‌كنم كه در شرايط دشوار كنوني نيز همچنان اتكاي دولت براي گذر از مشكلات و حل مسايل كشور به مردم عزيز كشور است و اگر كاركنان دولت همراهي و همدلي لازم را با مديران و دستگاه‌هاي اجرايي نداشته باشند و مردم نيز پاي كار نباشند، دولت و حاكميت به تنهايي نمي‌توانند كار خاصي انجام دهند.

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور در ادامه ضمن تقدير از اين تلاش‌ها ادامه داد: لازم است يادآوري كنم كه در همين شرايط سخت، دولت به جد به فكر حل مسايل و مشكلات كاركنان و عائله خود، يعني مجريان برنامه‌هاي دولت در اقصي نقاط كشور است.

معاون رئيس جمهور خطاب به مديران دستگاههاي اجرايي شهرستان سياهكل گفت: مراتب قدرداني بنده و همكارانم در دولت را پذيرا باشيد و به همكاران خود در دستگاه‌هاي اجرايي نيز ابلاغ بفرماييد. ان شاء الله كه با همكاري و همراهي و همدلي كاركنان عزيز دولت بتوانيم، ضمن سرعت دادن به فعاليت ها ، خدمات بهتر و باكيفيت‌تري را به مردم ارايه دهيم و تسريع در اجراي برنامه‌هاي توسعه را شاهد باشيم و با همت كاركنان و همكاري موثر مردم از شرايط دشوار ناشي از تحريم عبور كنيم.

وي با اشاره به اينكه قطعا در جريان سفر رياست محترم جمهوري به استان گيلان تصميمات مهم و ارزشمندي در ارتباط با توسعه استان و منطقه سياهكل گرفته خواهد شد، تصريح كرد: آنچه كارها را به نتيجه مي‌رساند، پيگيري است نه صرفا تصميم براي اختصاص منابع. پيگيري براي دريافت و جذب منابعي كه اختصاص يافته و همت براي به نتيجه رساندن سريع‌تر طرح‌ها و پروژه‌هايي كه پيش‌بيني شده است، كاري است كه از فردا بر عهده همه مديران مناطق، شهرستان و استاندار و نمايندگان محترم مردم در مجلس شوراي اسلامي است.

مهندس جمشيد انصاري اضافه كرد: ما نيز در دولت هر اقدامي كه لازم باشد براي تحقق وعده‌هاي داده شده، انجام خواهيم كرد، ولي اگر اين پيگيري جدي نباشد، با توجه به محدوديت منابع، كارها با سرعت لازم پيش نخواهد رفت.

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور در بخشي از سخنانش با ابراز خرسندي از حضور در شهرستان سياهكل و منطقه تاريخي ديلمان استان گيلان در جريان اين سفر اظهار داشت:  توفيقي است كه در منطقه‌اي حضور دارم كه بخشي از آن به عنوان خاستگاه اولين حكومت و امارت  شيعي در تاريخ كشور ما شناخته مي‌شود.

وي افزود: خاندان آل بويه كه توانستند پس از ورود اسلام به ايران اولين حكومت گسترده را در سطح ملي ما و آن هم تحت لواي شيعيان علي ابن ابيطالب برقرار كنند، برخاسته از اين منطقه بوده اند و افتخاراتي كه در آن روزگار خلق شده است، به اين منطقه و ديلمان بازمي گردد. اين نشان مي دهد كه مردم اين منطقه از همان ابتداي ظهور و بروز اسلام در مناطق شمالي ايران، علاقه و ارادت خاصي به اهل بيت عصمت و طهارت داشته اند كه اين البته مايه ي فخر و مباهات شماست.

مهندس جمشيد انصاري در ادامه با يادآوري برخي دستاوردهاي نظام جمهوري اسلامي بعد انقلاب به بيانيه راهبردي گام دوم انقلاب يا ورود به دهه پنجم انقلاب اسلامي مقام معظم رهبري اشاره كرد و گفت: در اين بيانيه مقام معظم رهبري به نكته دقيقي اشاره كرده اند كه شايد مناطقي مانند شهرستان سياهكل از مصاديق آن باشند. آن نكته مهم بحث عدالت و توسعه بهره مندي از امكانات كشور در مناطقي است كه قبل از پيروزي انقلاب مورد توجه قرار نگرفته بود.

وي ادامه داد: در طول ۴۰ سال گذشته، جهت‌گيري خاصي در مديريت كشور دنبال شده است و به جاي آنكه امكانات و منابع كشور صرف تعدادي از شهرهاي بزرگ و مراكز استان شود، سمت‌گيري توزيع امكانات به سمت مناطق دوردست، محروم‌ و كم‌برخوردارتر شكل گرفته است.

معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور اضافه كرد: امروز اگر ما بخواهيم به يكي از مهم‌ترين دستاوردهاي ۴۰ ساله

انقلاب اسلامي اشاره كنيم، اين است كه مردم ما در اقصي نقاط كشور توانسته‌اند از امكاناتي بهره‌مند شوند كه كه در قبل از پيروزي انقلاب عمدتا اختصاص به شهرهاي بزرگ و مناطق در دسترس‌تر داشته است.

مهندس جمشيد انصاري با ارايه نمونه‌هاي آماري شاخص‌هايي كه در آن طي اين ۴۰ سال توفيق داشته‌ايم، اذعان كرد: در گزارشي كه از وضعيت شهرستان سياهكل به من ارايه كرده‌اند، نشان مي‌دهد كه در همين شهرستان امروزه بيش از ۸۵ در صد جمعيت روستايي تحت پوشش شبكه گازرساني قرار گرفته‌اند.

وي ادامه داد: به لحاظ زير ساخت‌هاي ايجاد شده اكثر يا تمامي روستاها يا به راه آسفالته يا شوسه مناسب دسترسي دارند. همچنين نعمت برق به غير از معدودي از روستاهاي كمتر از ۱۰ خانوار، براي تمام مردم فراهم شده است.

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور افزود: امروز ميزان بهره‌مندي از آب شرب در مناطق شهري بالاي ۹۹ درصد است و بيش از ۸۸ درصد از جمعيت روستايي ما به آب شرب مطمئن دسترسي دارند. بعلاوه نسبت باسوادي كه در زمان پيروزي انقلاب پايين‌تر از ۴۰ درصد بود، امروز به نزديك ۹۰ درصد رسيده است .

مهندس انصاري با بيان اين مطلب كه اين نمونه‌ها بيانگر اين واقعيت است كه نگاه و جهت‌گيري نظام جمهوري اسلامي رساندن امكانات به صورت عادلانه و برابر به اقصي نقاط كشور و فراهم نمودن زمينه بهره‌مندي همه ملت از اين امكانات در حد مقدورات كشور بوده است، اضافه كرد: البته مقام معظم رهبري نيز در آن بيانيه تاكيد كرده‌اند كه هرچند ما براي رسيدن به معيارها و شاخص‌هاي بالاتر عدالت راه طولاني را پيش‌رو داريم ولي همين نيز از دستاوردهاي افتخار آميز نظام جمهوري اسلامي است.

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور در ادامه به توفيقات و اقدامات موثر انجام شده در دولت يازدهم و دوازدهم اشاره كرد و اظهار داشت: در دولت تدبير و اميد نيز اقدامات در برخي از حوزه‌ها كه دولت ضرورت و اولويت بيشتري براي آن تشخيص مي‌داد شتاب گرفت و خدمت به مردم تداوم يافت.

وي افزود: به عنوان مثال در موضوع گازرساني آمار شهرستان سياهكل نشان مي‌دهد كه در آغاز دولت ميزان گازرساني ۴۳ درصد جمعيت روستايي را تحت پوشش قرار مي‌داد كه الان به ۸۷ درصد رسيده است. اين نشان مي‌دهد كه طي اين مدت معادل آنچه قبلا انجام شده، در اين حوزه دولت كار كرده است. قابل توجه اينكه در كل كشور نيز توانستيم طي اين پنج ‌سال و نيم جمعيت تحت پوشش شبكه گاز را از ۵۴ درصد به ۸۸ درصد برسانيم.

مهندس انصاري گفت: ما همچنين توانسته‌ايم نسبت به بهسازي بخش قابل توجهي از جاده‌هاي روستايي در اين دوره اقدام كنيم و همه راه‌ها و دسترسي‌ها منطقه را ارتقاء سطح داده و بهسازي كرده‌ايم.

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور به تحولاتي كه در بخش سلامت طي اين سال‌ها روي داده است اشاره كرد و اذعان داشت : در حوزه سلامت و آنچه به موضوع تامين امكانات درماني مورد نياز مردم و گسترش پوشش بيمه‌اي بر مي‌گردد آنچه كه در طول دوره پنج‌ساله اخير اتفاق افتاده، كار بي‌نظيري است كه در بسياري ازكشورهاي دنيا نيز مانند آن را نداريم.

وي توسعه خطوط ريلي در كشور را يكي ديگر از محورهايي دانست كه دولت تدبير و اميد بر آن توجه ويژه‌اي دارد و گفت: ما توانسته‌ايم ميزان خطوط راه‌آهن كشور را در طول اين دوره نزديك دو برابر افزايش دهيم و اين به معناي حمل و نقل ايمن‌ و ارزانتر است و اينكه بتوانيم بدينوسيله توسعه را آسان‌تر و سريع‌تر به مناطق محروم منتقل كنيم.

مهندس انصاري به افتتاح راه آهن قزوين- رشت در جريان سفر رئيس جمهور به گيلان اشاره كرد و افزود: با افتتاح اين خط آهن و با اضافه شدن شهر رشت به خطوط ريلي طي پنچ سال اخير شش مركز استان ما به خطوط آهن ريلي كشور متصل شدند. طبعا ادامه راه آهن رشت به آستارا و در ادامه اتصال آن به شبكه راه‌آهن روسيه كمك زيادي به توسعه استان و همينطور توسعه كشور خواهد كرد كه اميدواريم تا پايان همين دولت به اتمام برسد.

وي تاكيد كرد: همين‌گونه است در در ساير بخش‌ها و حوزه‌ها مانند آموزش، فرهنگ و تكميل زيرساخت‌ها توانسته‌ايم بخش قابل توجهي از مجموعه اقداماتي كه دولت در طول پنج و نيم سال گذشته در دستور كار خود داشته به رغم تنگناهايي كه بويژه در دو سال اخير به لحاظ تامين منابع داريم، به سرانجام برسانيم.

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور با اشاره به اينكه به هر حالامروز كشور با شرايط ويژه‌اي روبه‌رو است،‌ اظهار داشت: ما در شرايطي هستيم كه با تحريم ظالمانه از سوي آمريكا مواجهيم. بسياري از كشورهايي كه در اين تحريم مشاركت ندارند به دليل سيطره اقتصادي آمريكا، نمي‌توانند همكاري لازم را با ما داشته باشند. ما نيز در تامين منابع مورد نياز براي توسعه كشور نسبت به سال‌هاي گذشته با مشكلات بيشتري مواجهيم كه اين نيز همراهي و همدلي بيشتر مردم را براي گذر از اين شرايط دشوار، لازم دارد.

مهندس انصاري ادامه داد: حتما ملت ما همانطور كه در طول ۴۰ سال گذشته در شرايط دشوار پاي نظام وانقلاب خود ايستاده‌اند اين گردنه سخت را نيز با همكاري هم و همراهي با دولت پشت سر خواهند گذاشت و ما نيز سرافراز و سربلند خواهيم توانست مسير توسعه خود را همانطور كه شايسته ملت بزرگ ايران است ادامه دهيم.

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور در پايان اظهار اميدواري كرد با تلاش‌ها و پيگيري‌هاي مسئولان استاني تصميمات اين دوره از سفر رييس جمهور محترم منجر به توسعه امكانات و افزايش رضايتمندي مردم از نظام جمهوري اسلامي و دولت شود.

شايان ذكر است، در اين سفر، مجموعه ورزشي كوثر سياهكل از جمله طرح‌هاي اجرا شده دولت در اين شهرستان طي مراسمي توسط مهندس جمشيد انصاري، رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور با حضور مهندس صوفي فرماندار اين شهرستان، دكتر نيكفر، نماينده مردم لاهيجان و سياهكل در مجلس شوراي اسلامي و برخي مديران و مسولان اين شهرستان افتتاح شد.

 

شاخه: عمومی, چاپ, ایمیل